کد خبر: ۶۳۷۵۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
طیبی مطرح کرد:

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: امروزه‌ فناوری‌های نوین سبب افزایش اقتدار و قدرت دفاعی کشورمان‌ در دنیا می‌شود.

فناوری‌های نوین عامل اقتدار دفاعی و افزایش قدرت کشوربه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا  طیبی‌ رئیس جهاد دانشگاهی صبح امروز در مراسم سومین کنفرانس ملی طرح سایبری‌ که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: شهر هوشمند حاصل پیشرفت فناوری‌های نوین است و اگر ما قبول داشته باشیم که مسئله‌ فناوری در جامعه کنونی مهم است باید از این فناوری در اداره کشور و شهرمان استفاده کنیم و مسئله مهمتر این است که باید ما خودمان فناوری‌های مختلف را تولید کنیم‌.

 وی بیان کرد: فناوری باعث شده تا افراد استفاده درستی از ابعاد اجتماعی، اقتصادی را در حوزه کارهای‌ مربوط به خود انجام دهند و به همین دلیل همگی باید از فناوری‌های نوین برای پیشبرد کارها‌یمان انجام دهیم.

فناوری در ارائه خدمات باعث  افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها است

 طیبی با اشاره به اینکه فناوری نحوه ارائه خدمات را تغییر داده است و سبب افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها شده است، افزود: فناوری سبب اقتدار ملی و قدرت دفاعی در کشور می‌شود و به همین دلیل باید از این علم استفاده کنیم تا ه پیشرفت‌های خوبی دست یابیم.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه امروزه فناوری به یک  ابزار سیاسی تبدیل شده و بارها کشورمان به دلیل این علم تحریم شده است، عنوان کرد: ما باید از فناوری‌های پیشرفته استفاده کنیم و هم صاحب این فناوری شویم‌ و به نظرم یا باید خود مواد اولیه‌ فناوری را تولید کنیم و یا باید با کشورهای خارجی همکاری داشته باشیم تا به شرط بازار کار، انتقال فناوری به کشور میسر شود.

 وی ادامه داد: کپی کردن آگاهانه یک علم یکی از بدیهی‌ترین کارهای یک مهندس است به طوری که کشورمان یا باید فناوری‌های مختلف را به داخل منتقل کند و یا این فناوری را تولید کند.

 طیبی اظهار کرد: بسیاری از محصولات چین کپی از کار دیگران است که به خاطر بازار کار مناسب، شرکت‌های خارجی قبول کرده‌اند که انتقال فناوری را به این کشور انجام دهند و امروزه چین یکی از کشورهای پیشرفته در حوزه فناوری است.

 وی گفت: در کشور چین به خاطر بازار کار مناسبش‌ بسیاری از فناوری‌های نوین منتقل شده است و این کشور در کنار این فناوری مراکز تحقیقاتی را ایجاد کرده است.

ایران نیازمند تولید و یا واردات فناوری است

 وی با بیان اینکه امروزه‌ کشور نیازمند قطعه و مواد پیشرفته برای فناوری است، عنوان کرد: ما در خصوص سلول‌های بنیادی نیازمند دستگاه‌های پیشرفته هستیم و اگر بخواهیم در حوزه‌های مختلف پیشرفت و توسعه داشته باشیم باید یا فناوری را تولید و یا انتقال آن را به کشور میسر کنیم.

لزوم پیدا کردن نقطه مشترک‌ بین 2 تفکر انقلابی و خواهان تعامل با دنیا

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه برای تولید فناوری باید یک اکوسیستم در کشور فراهم کنیم، تأکید کرد: امروزه کشور با 2 تفکر انقلابی‌ و خواهان تعامل با دنیا روبرو است به طوری که برخی از افراد تولید فناوری را متکی‌ بر توان داخلی می‌دانند و همچنین‌ برخی دیگر‌ تعامل با دنیا شرط اصلی انتقال فناوری به کشور می‌دانند.

طیبی ادامه داد: صاحب فناوری شدن نیاز اولیه کشور است که اراده و عزم افراد را می‌طلبد و ما برای پیشرفت و توسعه باید به یک نقطه مشترک بین 2 تفکر انقلابی و خواهان تعامل با دنیا دست یابیم‌.

 وی یادآور شد: جهاد دانشگاهی همواره در تولید فناوری پیشگام‌ بوده و امروزه کشور نیازمند علوم مدرن و فناوری‌های نوین است.

در ادامه مراسم طیبی رئیس جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد علمی و فرهنگی است و باید فناوری در شهر تهران و کشور ترویج دهد به طوری که استفاده از فناوری در 10 سال گذشته یک تحول بزرگی را ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: برای ایجاد فناوری باید بسترها فراهم و در این زمینه فرهنگ سازی شود همه موارد و طرح ها پیگیری می شود و در صورت تایید اجرا و طراحی آن ها شروع می شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر