کد خبر: ۶۳۷۷۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
کد خبر : ۶۳۷۷۹۲۰
از شایعه تا واقعیت/

ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که حاکی از مستندات و دلایلی مبنی بر شیارکمربند مانندی به دور ماه است که می‌تواند معجزه شق‌القمر پیامبر (ص) را به اثبات برساند.

اثبات معجزه شق القمر پیامبر به دست دانشمندان آمریکاییبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چندی است که ویدئویی با عنوان اثبات معجزه شق القمر پیامبر اکرم (ص) به دست دانشمندان ناسا توسط کاربران در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است. ویدئویی که طی آن با استناد به تصاویر دریافتی از مرکز ناسا در خصوص کمربندی که دور تادور ماه را فرا گرفته تلاش شده تا دلیلی علمی برای این معجزه منتسب به پیامبر آورده شود.

برخی با مشاهده این ویدئو ایمانشان به آیات الهی هرچه بیشتر شد و برخی نیز آشکارا و پنهان به انکار آن پرداخته و این موضوع را مورد نقد قرار دادند. روایت معجزه پیامبر (ص) از این قرار است که کفار مکه شبی با هجوم به خانه پیامبر و تهدید ایشان، خواستار معجزه‌ای شدند که صدق دعوی او را اثبات کند. آنها پیامبر اکرم (ص) را تهدید کردند در صورتیکه خواسته‌شان اجابت نشود و معجزه‌ای از جانب پیامبر اکرم اتقاق نیفتد، ایشان را به قتل می‌رسانند.

به همراه کفار ساحرانی بودند که با اشراف به علم سحر و جادو، به دلیل آگاهی از این عقیده که سحر و جادو در آسمان تاثیری ندارد، از رسول خدا خواستند تا معجزه‌ای در آسمان نشانشان دهد. کفار عربستان نیز به تبعیت ازاین ادعای ساحران اصرار کردند تا پیامبر (ص) ماه را به دونیم کند. آنها با تصور اینکه این کار ممکن نیست قول دادند در صورت مشاهده این معجزه ایمان خواهند آورد.پ

به اذن خداوند این خواسته کفار به دعای پیامبر اسلام (ص) محقق  و در آن لحظه ماه به دونیم شد طوریکه نیمی از آن در جای خود ثابت مانده و نیم دیگر فاصله گرفته و به سمتی دیگر رفت. فاصله بین دو نیمه به اندازه‌ای بود که کوه نور در میان آنها قرار گرفت ؛ و اما کفار با مشاهده این صحنه نه تنها ایمان نیاوردند که حتی با انکار این واقعه بار دیگر آن را به سحر و جادو نسبت دادند و با خطاب کردن پیامبر اکرم به عنوان ساحر، مدعی شدند که رسول خدا آنها را مسحور کرده است.

ادعای ناسا برای اثبات معجزه شق‌القمر پیامبر اسلام (ص) +فیلم

بنا شد تا مردم دیگری جز آن چند نفر نیز مشاهده این معجزه را تایید کنند تا صدق آن ثابت شود. در نتیجه منتظر عبور مسافران و رهگذرانی شدند که از آن نزدیکی گذر می‌کردند. همه آنها هم این اتفاق را تایید کرده و گفتند که شاهد شق‌القمر بوده‌اند.

این روایت در سوره قمر در قرآن کریم مستقیما ذکر شده است؛ اقـتـربـت الـسـاعـه و انـشـق الـقـمـر
آن ساعت نزدیک آمد و ماه آسمان شکافته شد.

برخی این لحظه شکافته شدن ماه را به روز قیامت ارجاع داده‌اند و گفته‌اند منظور قرآن از این آیه اتفاقاتی است که در قیامت رخ خواهد داد که دونیم شدن ماه یکی از آنهاست. اما با توجه به زمان ماضی افعال در این آیه، رویدادی که دلالت بر آینده داشته باشد، برداشت نمی‌شود، بلکه معنای آیه حاکی از حادثه‌ای است که رخ داده است.

دلیل دیگری که منکران معجزه شق القمر پیامبر (ص) ذکر کرده‌اند آیاتی از قرآن کریم است که در آنها خداوند پیامبر اکرم (ص) را انسانی عادی و معمولی همچون سایرین معرفی کرده است، شخصی که سواد خواندن و نوشتن هم ندارد. بله این آیات صحت دارد اما دلیل واقعی آن چیست و چرا خداوند پیامبر (ص) را چنین فردی معرفی کرده است.

از آنجا که کفار عربستان به هیچ چیز ایمان نداشتند و تمام معجزات را سحر و جادو می‌پنداشتند، اگر پیامبر از سواد کافی برخوردار بود معجزه نزول قرآن را هم چون باقی اتفاقات سحر و جادو قلمداد می‌کردند و آیات آن را شعرهایی می پنداشتند که پیامبر از خود سروده است، لذا حتما می‌باید این آیات از جانب شخصی ذکر می‌شد که هیچ سوادی ندارد تا دلیل محکمتری برای منکرانش باشد. و اینکه مردم با کسی که هم جنس خودشان است ارتباط بهتری برقرار کرده و هدایت می‌شوند. برخی از محتوای این آیه به نفع خود سود برده و مدعی شده‌اند به دلیل آنکه پیامبر از جنس مردم بوده و یک انسان عادی و معمولی است، پس قادر به انجام چنین معجزاتی نخواهد بود.

شاید در نگاه اول این استدلال منطقی به نظر بیاید اما نکته اینجاست که هیچ کجا گفته نشده است که این کار به دست پیامبر انجام شده بلکه به دعای پیامبر و از جانب خداوند متعال چنین واقعه عظیمی رخ داده است. یعنی اراده پیامبر در طول اراده خداوندی و به اذن اوست. اما از آنجا که این اتفاق به خواست رسول الله از خداوند و در پی تهدید کفار عربستان رخ داده است، به پیامبر انتساب داده شده و از معجزات ایشان محسوب می‌شود. در راستای اراده خداوند هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد.

ادعای ناسا برای اثبات معجزه شق‌القمر پیامبر اسلام (ص) +فیلم

و اما درباره کلیپ منتشر شده هم باید گفت دقیقا همان توجیهی که درباره نقض آیه قرآن آورده شده در مورد ناسا هم ذکر شده است. در پی برنامه‌ای تلویزیونی در آمریکا با محوریت فقر اجتماعی ، سه تن  از فضانوردان ناسا به عنوان مهمان برنامه، مورد هجمه سوالی مجری قرار گرفتند.

این فرد با اشاره به آمار فقر در جامعه از فضانوردان پرسید با وجود این حجم از فقر حاکم بر فضای جامعه، آیا شما با صرف هزینه‌های میلیاردی به فضا سفر کردید که تنها پرچم کشور را بر سطح ماه برافرازید و بازگردید؟؟!! این فضانوردان در پاسخ به این سوال گفتند آنها برای انجام یک سری تحقیقات و آزمایش‌ها بر روی عمق ماه به فضا رفته‌اند که حین مطالعه و تحقیق متوجه شیار و شکاف عجیبی بر سطح ماه شدند که دور تا دور آن را همچون کمربندی فرا گرفته بود، گویی این کره قبلا یکبار از هم جدا شده و مجددا به هم متصل شده باشد. درک این واقعه برای مسلمانانی که با مطالعه قرآن به خداوند ایمان آورده‌اند، کار سختی نیست، چه بسا ادعای ناسا را هم معجزه دیگری از جانب خداوند برای منکران نبوت عصر حاضر می‌دانند.

ادعای ناسا برای اثبات معجزه شق‌القمر پیامبر اسلام (ص) +فیلم

همانطور که گفته شد برخورد منکران با ادعای ناسا نیز دقیقا مشابه همان رفتاری است که در مقابل آثار قرآن بوده است. افراد با ادعای اینکه ناسا هیچ کجا سخنی از ارتباط میان این شکاف با معجزه پیامبر نیاورده، این سند را هم رد کردند. بله باز هم ظاهر امر همین را نشان می‌دهد اما پاسخ این ادعا هم همانی است که قبل تر گفته شد، ناسا از معجزه پیامبر (ص) چیزی نگفته اما از اعجاب این پدیده و عدم تطابق آن با یافته‌های علمی بسیار گفته است.

سه فضانوردی که به ماه سفر کرده بودند این واقعه را پدیده‌ای عجیب و خارق‌العاده عنوان  و اعتراف کردند تاکنون چیزی مشابه آن را ندیده بودند.

معجزات قرآن پیش از این نیز توسط دانشمندان در زمینه‌های مختلف اثبات شده است و شاید به جرأت می‌توان گفت دانشمندان بیش از سایر افراد به عظمت و قدرت خداوندی ایمان دارند چرا که با تحقیق و دلیل به درستی آنها پی برده‌اند.

انکار حقایق در مورد بعضی اشخاص دقیقا مصداق این ضرب‌المثل است: " کسی را که خواب است می‌توان بیدار کرد، اما آنکه خود را به خواب زده نه.."

همانطور که در زمان پیامبر اکرم (ص) کفار حتی با وجود چنین معجزه‌ای باز هم ایمان نیاوردند و به کفر و عناد علیه پیامبر (ص) و دین اسلام ادامه دادند، در عصر حاضر هم عده‌ای هستند که شق‌القمر که هیچ، حتی اگر تمام قرآن هم آیه به آیه برایشان ثابت شود، باز هم تغییر مسیر نداده و به  بیراهه خود ادامه می‌دهند.  

ویدئوی زیر همان کلیپی است که در این باره در فضای مجازی منتشر شده است. حال شما با مشاهده آن قضاوت کنید که ایا ادعای ناسا صحت دارد یا خیر...

گزارش از مهدیا جوهرپور

انتهای پیام/

 اثبات معجزه شق‌القمر پیامبر اکرم (ص) به دست دانشمندان ناسا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۳۷
در انتظار بررسی: ۰
کوثر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
عالی بودااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
خدا رو شششکر الهی العفوو
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اگر به ایه یک تا سه سوره قمر نگاه کنید میفهمید که مربوط به گذشته است نه قیامت
این همه معجزات درتاریخ اتفاق افتاده که اثارش هم در قران امده هم پژوهشگران کشف کردن مثل کتیبه سلیمان که ان حضرت به پنج تن توسل میکرده که در موزه واتیکان در روم است برای کافران متاسفم که قدرت خدا رو کوچک می پندارن
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اون پروفسورهایی که به دلیل مشکلات خصوصی با خدا وپیامبر جنگ دارن برن تحقیق کنن اقایان بیسواد هزاران معجزه در قران امده مثل معجزات عددی قران مثل معجزاتی که اتفاقات اینده رو گفته برای مثال در سوره توبه ایه صدوهشت وصدونه در مورد حادثه یازده سپتامبر امده اسم خیابان جرف هار تعداد طبقات ماه حادثه روز حادثه قرن حادثه وحتی سال حادثه تعداد حروف سوره توبه تا این ایات ۲۰۰۱حرف است درسوره قمر اشاره تا ایه ۳را بخان اقای دکتر بعدش متوجه میشی که این معجزه اتفاق افتاده وکافران ایمان نیاوردن پس مربوط به اینده نیست معجزه یعنی چه یعنی برای بیداری مردم خدا دعای پیامبرش را اجابت میکند شما که باور نمیکنید مثل ابوجهل کافر هستید وانشاالله با اونا محشور میشید
دانیال
|
Saudi Arabia
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
خدا بزرگتر از آن است که به وصف آید . کافیست بگوید باش ؛ پس میشود . معجزه کاری به ظاهر غیر ممکن است که به اذن خداوند عزوجل و توسط بندگان و فرستادگان او انجام میشود.
زهرا خانم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
من با تمام وجود به این معجزه ایمان دارم . و روزی خواهد رسید که موعود خواهد آمد که خود نمونه یک معجزه است و آن وقت است که کفار کور دل هیچ چاره ای جز قبول و دیدن حقیقت نخواهند داشت. او خواهد آمد و با دل ها همان خواهد کرد که پیامبر معجزه کرد
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
با سلام و درود،
بدیوسیله و از این طریق توجه خوانندگان عزیز را به دوجمله زیر عطف می نمایم :
اول : هیچ معجزه و اتفاقی خارج از چهارچوب قوانین طبیعت و زنجیره علت و معلول رخ نمی دهد!
دوم : هیچ معجزه و اتفاقی خارج از چارچوب تصمیمات و خواست خداوند صورت نمی پذیرد!
با اندکی ملاحظه و تامل متوجه میشویم که این دوجمله ؛ " اولی علمی و دومی دینی " هر دو یک حقیقت و واقعیت را بیان میکنند و هیچ ضد و نقیض و مخالفتی با هم ندارند و اختلاف بین خود انسان هاست که دارای مقاصد و نیت ها و انگیزه ها و منافع و فرهنگ و تمدن های مختلفی می باشند.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
من که به خدا ایمان دارم
محمد جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
من که اطمینان دادم واقعیه... ناسا و هرکس دیگه هرچیزیدبگن قرآن حقیقت درست رو گفته و ۱۰۰ درصد واقعیه
محمد علی
|
Germany
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۳
طبق عقیده شیعیان پیامبر به تمامی زبانها میتوانسته بنویسه و بخواند و این را امام جواد علیه السلام فرموده است و این حدیث قدسی اتهام بی سوادی بر ایشان را از بین میبرد همچنین چطور ممکن است یک بی سواد بخواهد کتابی را اموزش بدهد


مرحوم شیخ صدوق (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) در معانی الاخبار می‌نویسد:
عن جعفر بن محمد الصوفی قال: سالت ابا جعفر محمد بن علی الرضا (علیهم‌السّلام) فقلت: یا ابن رسول الله لم سمی النبی (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) الامی؟ فقال: ما یقول الناس قلت: یزعمون انه سمی الامی لانه لم یکتب. فقال (علیه‌السّلام): کذبوا، علیهم لعنة الله، انی ذلک والله (عزّوجلّ) یقول فی محکم کتابه: " هو الذی بعث فی الامیین رسولا منهم یتلوا علیهم آیاته ویزیکیهم ویعلمهم الکتاب والحکمة " فکیف کان یعلمهم ما لا یحسن والله لقد کان رسول الله (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) یقرء ویکتب باثنین وسبعین - او قال، بثلاثة وسبعین - لسانا وانما سمی الامی لانه کان من اهل مکة ومکة من امهات القری، وذلک قول الله (عزّوجلّ) " لتنذر‌ام القری ومن حولها ".

از امام جواد (علیه‌السّلام) سؤال کردند:
‌ای فرزند رسول خدا! چرا به پیامبر اسلام «امی» می‌گفتند؟ حضرت سؤال کرد: " مردم (مخالفین شیعه) چه می‌گویند؟ گفتند: مردم فکر می‌کنند که آن حضرت به این خاطر امی نامیده شده بود؛ چون نمی‌توانست بنویسد.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
عجب
komail
|
Afghanistan
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگر ماه دو نیم شده و ناسا این را به اثبات رسانده پس چطور ممکن است که دو باره یکجای شود در حالیکه فزیک می گوید که اگر در ماه چیزی پراکنده شود توته توته یا به طور کلی از بین میرود و یا نزدیک نمی شود به دیگر و جاذبه هم در کار نیست ؟
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
دادا مثل اینکه نگرفتی معجزست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
ناسا میخواد قبول کنه یا میخواد قبول نکنه ولی وقتی تو قرآن اومده اصلا شکی در این معجزه نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
داداش اگه قرآن رو کامل بخونی متوجه میشی که منظور آیه یکم سوره قمر، از هم شکافتن ماه در روز قیامته و نه شق القمر،عکس های منتشر شده در این فیلم هم مربوط به انسلادوس قمره زحله.
حسین
|
Saudi Arabia
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
سلام
شق القمر حقیقت داره ولی کسی تا حالا پا روی ماه نذاشته
پاسخ ها
حبیب
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
چرا مطالعه نمیکنید . دادا رو هوا حرف نزن
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
خیلی جالبه خیلی خیلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
مگه تو زمان موسی مصر تو اوج پیشترفت نبود؟دریا رو براشون شکافت... پیامبر هم ماه رو شکافته...هر دو معجزه الهی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
کسانیکه ایمان می آورند بدون معجزه هم ایمان می آورند
پاسخ ها
متین عسکری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
اثبات حقانیت و نبوت از طریق یک مدعا و معجزه اثبات میشه ... ادم بی دلیل و مدرک ایمان نمیاره و اگرم یکی بگه ایمان اوردم در لفظه ن در عمل. ایمان و اعتقاد قلبی هم از طریق یک مدرک معلوم میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
و همچنان این داستان ادامه دارد...
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
البته طول این شکاف تنها 300 متر هست چیزی که ناسا رسما اعلام کرد و نه کمربندی به دور ماه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
شق‌القمر معجزه پیامبر اسلام با استناد به تحقیقات ناسا واقعیت ندارد:

واقعیت چیست؟

1. یکی از عکس‌های استفاده شده در این شایعات مربوط به گسل معروف “سن آندریاس” در امریکاست و ارتباطی با ماه ندارد!

2. شیارهای روی ماه اولین بار ۲۰۰ سال پیش با یک تلسکوپ کوچک در سرتاسر این سیاره مشاهده شدند. نام علمی این شیار، Ariadaeus Rille است. برخلاف آنچه که گفته می‌شود، این شیار به صورت کمربندی دور تا دور ماه را فرا نگرفته، بلکه طول آن تنها ۳۰۰ کیلومتر است(قطر ماه ۳,۴۷۶ کیلومتر است) و از پیدایش آن نیز میلیون‌ها سال میگذرد نه ۱۴۰۰ سال.

3. هیچگونه شیاری که سرتاسر ماه را فرا گرفته باشد، روی ماه وجود ندارد

4. بسیاری منبع این شایعه را دکتر پیدکوک رئیس حزب اسلامی بریتانیا می دانند

5. یکی از دانشمندان “انستیتو تحقیقات ماه ناسا” به نام Brad Bailey در پاسخ به این شایعه گفته است:

“پیشنهاد میکنم هرچیزی که در اینترنت می خوانید باور نکنید. تنها نوشته‌هایی قابل قبول هستند که منابع معتبر و علمی داشته باشند. هیچگونه شواهد علمی و گزارشی مبنی بر دو یا چند پاره شدن ماه و اتصال مجدد آن به هم در گذشته وجود ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
شما دقيقاً متن ويكي پديا رو كپي كرديد كه اگر كمي اهل علم و تحقيق باشيد، به يقين ميرسيد كه مطالب اون مجموعه مزخرفاتي غير قابل استناد هستن. شك داريد مقاله اي علمي براي مجلات معتبر خارجي ارسال كنيد و منابع اون رو هم ويكي پديا درج كنيد. امكان قبول اون صفره. اما در مورد موضوع، بنده ارشد هوافضاي دانشگاه پلي تكنيك تهرانم و با مقالات هم زياد سر و كار دارم. حتي ناسا داده هاي ضد و نقيض زياد داره. اينكه قوي ترين ارگان فضايي دنيا هستند شكي نيست. ولي از سياسي بودن اون هم نميشه چشم پوشي كرد. يك مثال ديگه در مورد كتمان حقيقت، ديوار كعبه كه به وضوح قابل مشاهده هست. اگر موفق به ديدن شيار اون با توجه به تلاش زياد اوباش سعودي براي پوشاندن اون بشيد، خواهيد فهميد كه افرادي تلاش زياد ميكنن تا هر طور شده حقيقت رو پنهان كنن. اين سعودي ها در حد سواد و شعور خودشون با انداختن پرده و فلز كاري، آمريكا و ناسا و آژانس فضايي اروپا و بقيه بزرگواران هم اندازه بضاعت خودشون تلاش ميكنن. هر موضوعي رو به راحتي قبول يا رد نكنيد. مخصوصاً اگر منبع اون ويكي و بي بي سي و راديو فردا و اين ها باشن كه جهتگيري مثل روز روشن دارن!! اگر جمهوري اسلامي بگه شب هوا تاريكه، با هزار نوع ترفند و كارشناسان ظاهراً موجه و به شدت بيسواد و علناً جيره خوار و شهود زياد سعي در وارونه نشون دادن اون دارن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
چقدر خوب میشود این رفیقمون که بقول خودش ارشد هوافضاي دانشگاه پلي تكنيك تهران هستند، منایعی معتبری برای رد اینکه این حرفایی که تو ویکیپدیا نوشته میاوردن!
مهراب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
داری پرت پلا میگی منظور تو یعنی خدا وجود نداره
محمدرضا
| United Kingdom |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
آره واقعا ، کاش این آقایی که ادعا می کنه ارشد هوا فضاست دلایل مستند و مدونی برای حرفاش بیاره و صرفا به فرضیه بافی های فرافکنانه بسنده نکنه. این عین جمله Brad Bailey در اون مصاحبه علمیه : در حال حاضر هیچ مدرکی دال بر تقسیم شدن ماه به دو بخش یابیشتر و دوباره به هم پیوستن آن در گذشته وجود ندارد. ظاهرا بعضیا دوست دارند عقایدشون رو به زور به خورد بقیه بدن حتی اگر هیچ مدرکی دال بر درست بودن عقایدشون وجود نداشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
اصلا گیریم ناسا هم این ویدیو را تکذیب کنه وقتی در قرآن به این موضوع اشاره شده دیگه جای شک و تردید
نمیمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
جالب بود ممنون
سمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
سلام.میشه واقعا کمک کنید...
یه عده سایت هستند که معتبر بودن خبرهاشونم برام واضح نیست یعنی مطمئن نیستم که سایت معتبری هستن و یا نه!
اما در اون سایت ها گفته شده که ناسا این ویدیو و این کلیپ ها و خبرهایی که چند روز درسایت ها دست به دست شده رد کرده و معتقدند که چنین چیزی امکان نداره!!میشه بگین که دقیقا جریانش چی هست؟ما باید کدوم حرف رو باور کنیم؟قطعااین درسته که اعتبار اون سایت ها برام مشخص نیست کارم رو سخت کرده ولی خوب ممکنه معتبر باشن و اما کدوم درسته؟اثبات دقیق و قطعی چیه؟
لطفا بیشتر توضیح بدین...
ناشناس
|
India
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
واقعا باورش سخته بزرگترین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
انشالله تمام مریضارو خدا شفا بده الهی امین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
چه زیباااااااااااااااااااااااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
اشهد ان لا إله إلا الله و محمد رسول الله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
خداوند گوشهای آنها را ر چشمانشون را کور کرده بود تا در گمراهی مانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
انکار این حقیقت بزرگ نادانی محض هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
واقعا معجزه بزرگی است باورش برایم سخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
یعنی الان آثار معجزه شق اقمر در ماه دیده میشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
فتبارک الهه و احسن الخاللقین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
پیامبر ص بزرگترین معجزات را به امر خداوند انجام دادند که یکی از آنها معجزه شق اقمر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ و عَجِّلْ فَرَجَهُمْ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
درود و سلام حدا بر پیامبر ص و اهل بیت ع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
خدا یا خودت به ما رحم کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
الله اکبر لااله الا الله خدیا به ما رحم کنن وببخش
شاه علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
واقعا واقعیت داره.هرچی که قران نوشته واقعیت داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
واقعا باورش سخته بزرگترین معجزه تاریخ است خیلی دوست داشتم در زمان بودم و این معجزی را میدیدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
واقعا باورش سخته بزرگترین معجزه تاریخ است خیلی دوست داشتم در زمان بودم و این معجزی را میدیدم
محمد آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
"سه فضانوردی که به ماه سفر کرده بودند این واقعه را پدیده‌ای عجیب و خارق‌العاده عنوان و اعتراف کردند تاکنون چیزی مشابه آن را ندیده بودند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
هرچیزی که در اینترنت میخوانید باور نکنید. تنها نوشته‌هایی قابل قبول هستند که منابع معتبر و علمی داشته باشند
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
درود بر پیامبر گرامی اسلام
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
درود بر پیامبر گرامی اسلام
ناشناس
|
Afghanistan
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
به راستی که خدا بزرگ هست . الله اکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
معجزه شق القمر پیامبر ص به اثبات رسیده و آثار آن همچنان باقی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
السلام علیک یا رسول الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
جانم به فدای قدرت و عظمت پروردگار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
عالی بود من که ایمان دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
عالی بود من که ایمان دارم
من
|
Afghanistan
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
کسانیکه ایمان می آورند بدون معجزه هم ایمان می آورند
محسن
|
Canada
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
.هرگز کسی نگفته در سطح ماه شیاری سرتاسری وجود دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
اشهد ان لا اله الا الله
اشهد ان محمد رسول الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
الحمداللاه رب العالمین حسبن الاه ونعم الوکیل فتبارک الاه احسن الخالقین ولا حول ولا قوت الا بالاه العلی العظیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
الله اكبر الله اكبر الله اكبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
امیدوارم یه روزی همه مردم جهان از حقیقت اسلام آگاه بشن و به کامل ترین دین الهی مشرف بشن آمین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
امیدوارم یه روزی همه مردم جهان از حقیقت اسلام آگاه بشن و به کامل ترین دین الهی مشرف بشن آمین.
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
درود بر تو ای مرد بزرگ
ناشناس
|
Venezuela, Bolivarian Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
گزارش خوبی بود
Vahid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
درود بر رسول خدا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
گزارش عالییییییییییییییییییییییییییییی.
انشالله تمام مریضارو خدا شفا بده الهی امین
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
لاحول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
مرگ بر امریکای جنایتکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
به خاطر همینه که بر علم و دانش خیلی تاکید شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
باتشکر از گزارش خوبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
سبحان الله.الله اکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
سبحان الله.الله اکبر
هرمزکرمنژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
الهم صلی علی محمدوآله محمد.درودوسلام بندگان راستين الهی برنبی مکرم اسلام باد.
عمارسعیدنژادمونه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
الله اکبر،یارسول الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
الهم صلی علی محمدوآله محمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
بسیار زیبا بود
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
بسیار زیبا بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
درود وسلام خدا بر پیامبر مهربانی
ساسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
درود وسلام خدا بر پیامبر مهربانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
خدایا عاقبت به خیرمون کنه یا صاحب الزمان عجل الله تعالی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
الحمدالله رب العالمين کثیرا علی کل حال وصل الله علی سیدناونبینامحمدوآله الاطهاره الا اخیار الابراروعجل فرجهم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
گزارش خیلی خوبی بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
گزارش عالییییییییییییییییییییییییییییی وممنونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
خدایا از گناهان ما بگذر ومارو ببخش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
خدایا مارو ببخش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
محمد (ص) نفسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
محمد (ص) نفسه
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
لا اله الا الله محمّد الرسول الله
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
نده باد اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
بسمه الله و بالله
أشهد أن لا الله الا الله و أشهد أن محمدا عبدوه و رسول الله
و أشهد أن علیا ولی الله.
امیر حافظ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
واقعا جالب بود، از این دست معچزات توی اسلام زیاد بوده که تازه دارن بهش می رسن

مثل فواید علمی نماز

دو دریایی که به هم وصل هستن ولی آب اونا قاطی نمیشه ( 1400 سال قبل قرآن بهش اشاره کرده و الان بهش رسیدن ) و حیلی چیزای دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
الحمدالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
صلی الله علیک یا رسول الله.خداوندا تو را سپاس میگوییم که مارا مسلمان و شیعه خلق کردی.این بزرگترین افتخارماست.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
سلام و درود خداوند بر محمد ص و خاندان پاک و صادق آن حضرت
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
سلام
این شکاف دور تا دور ماه نیست طولش در حد چند کیلومتره.
از این شکاف ها فراوان روی کره ی زمین داریم ولی آیا کره زمین از وسط نصف شده؟
با تشکر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
مگه تو قران به شکاف زمین اشاره شده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
سلام
شما باید فیلم مصاحبه با اون فضانوردها رو قرار میدادین
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
خدایا عظمتت رو شکر
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
جالب بود
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
خواهشا مسولین جهادکشاورزی فکری ب حال مردم درزمینه صدور جواز ساخت در اراضی هفت سنگان فیض آباد قزوین نمایند.
گنجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
و تبارک الله احسن الخالقین. درود خدا بر محمد و صدق گفتارش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
الله اکبر واقعا جای شگفتی داره
صفرزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
مرگ‌بر‌امریکا‌مرگ‌بر‌منافق‌ما‌احتیاج‌به‌کمک‌هیچ‌بیگانه‌ای‌نداریم‌.ارامش‌مهمتراست‌‌انشاالله‌اقتصادهم‌درست‌میشود‌بادست‌توانمند‌همین‌ایرانیان‌غیور‌.بسیار‌خون‌ها‌داده‌ایم‌دیگر‌بس‌است‌.مرگ‌بر‌امریکا‌‌مرگ‌بر‌امریکا‌مرگ‌بر‌امریکا‌لعنت‌بر‌اسراعیل‌اگر‌انجا‌بودم‌که‌پرچم‌کشورم‌را‌سوزاندند‌میدانستم‌چه‌بکنم‌‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
یا حضرت رسول منو ببخش و بیامرز
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر