کد خبر: ۶۳۸۳۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷

کلنگ احداث مجموعه ورزشی 22 گولان در سنندج سال 70 به زمین زده شد اما با گذشته 26 سال هنوز تکمیل نشده و بخش قابل توجهی از آن ناتمام مانده است.

26 سال انتظار برای افتتاح سالن 6 هزار نفری سنندجبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛به منظور بهره مندی استان کردستان و شهر سنندج از یک ورزشگاه مدرن و چند منظوره، کلنگ احداث مجموعه ورزشی 22 گولان سال 70 به زمین زده شد اما با گذشته 26 سال هنوز تکمیل نشده و بخش قابل توجهی از آن ناتمام مانده است.

سالن سرپوشیده 6 هزار نفری اصلی‌ترین طرح این مجموعه است که کلنگ احداث آن سال 84 بر زمین زده شد و قرار بود از محل اعتبارات ملی و در مدت سه سال به بهره برداری برسد ولی با گذشت 12 سال، فقط ستون های قد برافراشته آن در منظر عمومی خودنمایی می کند.

در طول سال های 84 و 85 عملیات اجرایی ساخت سالن شش هزار نفره و سرپوشیده سنندج با وضعیت مناسبی دنبال شد و این پروژه بالغ بر 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما با  عدم تعهد پیمانکار عملیات اجرایی این پروژه متوقف شد.

بعد از گذشت مدتی ساخت این طرح ورزشی با مشارکت و مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و زیر نظر وزارت ورزش و جوانان ادامه یافت.

محمد فیض بخش نماینده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در کردستان می گوید: سالن 6 هزار نفری 22 گولان سنندج هم اکنون حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود 140 میلیارد ریال برای ساخت این طرح ورزشی هزینه شده است، گفت: برای تکمیل آن نزدیک به 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

نماینده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در کردستان اظهار کرد: زیربنای این سالن ورزشی حدود 10 هزار مترمربع است و از تکنولوژی های جدید برای ساخت آن استفاده می شود.


فیض بخش به قابلیت میزبانی این سالن و برگزاری مسابقات بین المللی نیز اشاره کرد و افزود: ظرفیت این سالن چند منظوره 6 هزار نفر است و قابلیت برگزاری مسابقات توپی و سالنی را دارد.

وی با اشاره به اینکه محل تامین اعتبار این طرح ورزشی از اعتبارات ملی است، یادآور شد: در صورت کسب اعتبارات لازم، این طرح تا پایان سال 97 به بهره برداری خواهد رسید.

برطرف شدن مشکلات ورزش کردستان با بهره برداری از مجموعه ورزشی 22 گولان سنندج

حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: سالن 6 هزار نفری مجموعه ورزشی 22 گولان سنندج چند سالی است که بدلیل عدم دریافت اعتبار، پیشرفت چشمگیری نداشته است.

وی اضافه کرد: در سال جاری برای تکمیل آن 200 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که با پیگیری های استاندار کردستان و مساعدت وزارت ورزش و جوانان اختصاص این میزان اعتبار مصوب شده است.


وی به نبود یک سالن ورزشی استاندارد در مرکز استان برای برگزاری مسابقات ورزشی اشاره کرد و گفت: سالن 6 هزار نفری به عنوان یک طرح ورزشی مهم در کردستان اهمیت دارد و می توان با بهره برداری از آن، بخش بزرگی از مشکلات ورزش در این استان را برطرف کرد.

جولایی تاکید کرد: افتتاح و بهره برداری از این طرح به همت و پیگیری های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و دیگر مسئولان نیاز دارد.

وی اظهار داشت: زمین چمن، خانه کشتی، استخر و سالن‌های دیگر این مجموعه ورزشی ساخته شده است تا جوانان بتوانند برای تمرینات ورزشی از آن بهره ببرند و امیدواریم با پیگیری وضعیت این سالن بتوانیم هر چه زودتر این طرح را تکمیل و به اتمام برسانیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان هم گفت: تکمیل سالن 6 هزار نفری مجموعه 22 گولان سنندج از اولویت ‌های استان است که در سال گذشته با پیگیری های مستمر این سازمان، روند ساخت آن جان گرفت.

بهرام نصراللهی زاده با بیان اینکه این طرح ملی است و باید هزینه آن توسط وزارت ورزش و جوانان تامین شود، افزود: در خصوص تامین اعتبار و وعده‌هایی که داده بودیم از منابع استان بدهی‌های طرح به شهرداری سنندج که بیش از ۶۰ میلیارد ریال بود پرداخت شد و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز با پیگیری های این سازمان و از طریق سازمان برنامه ‌و بودجه کشور به این طرح تزریق شده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص جذب اعتبار این طرح، جلسات ویژه‌ای با مسئولان وزارت ورزش و جوانان و سازمان برنامه بودجه‌ داشته ایم، تاکید کرد: در سال ۹۶ اعتباری از ردیف قانون استفاده متوازن از امکانات کشوری در خصوص استان‌های کمتر توسعه یافته پیشنهاد داده شده که اگر تحقق یابد، بیش از ۷۰ میلیارد ریال دیگر به این طرح اختصاص داده می‌شود.

 یکی از دغدغه‌های مردم بویژه جوانان و ورزشکاران در استان کردستان نداشتن سالن ورزشی مدرن برای تمرین و برگزاری مسابقات مهم کشوری و بین‌المللی است که امید است با افتتاح این طرح، زمینه توسعه ورزش در این استان فراهم شود.

عملیات طولانی ساخت سالن شش هزار نفره سنندج در حالی ادامه دارد که وجود سالنی این چنین و با این ظرفیت در مرکز استان کردستان یک نیاز حیاتی و ضروری است و باید مسئولان استانی و کشوری ورزش هر چه سریعتر نسبت به اتمام و بهره برداری آن اقدام کنند.انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر