کد خبر: ۶۳۸۴۴۸۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
ترکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: 50 درصد تهرانی ها می توانند بدون یارانه نقدی زندگی خود را اداره کنند که با حذف یارانه آنهامی توان ماهیانه مبلغ 300 میلیارد تومان درآمدزایی کرد.

50 درصد تهرانی ها می توانند بدون یارانه نقدی زندگی کنندنعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: بودجه عمرانی استان تهران سه فصل دارد که این 3 فصل شامل فصل ملی، ملی-استانی و در نهایت بودجه مصوبه استانی است.

وی ادامه داد: با توجه به رویکردی که در بودجه سال 97 در لایحه پیش بینی شده است، سهم  مشارکت بخش عمومی و خصوصی در حوزه عمرانی بیشتر است که سهم استان تهران در حدود 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال 97 برای 3 فصل نام برده در بودجه عمرانی استان تهران سقف و رقمی در حدود 2 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که این مبلغ در سال گذشته رقمی در حدود هزار و 100 میلیارد تومان بود.

ترکی ادامه داد: بیشتر استان ها شاهد افزایش چشمگیر بودجه جاری خود هستند و افزایش بودجه استان تهران نیز به این دلیل است که بودجه 2 دستگاه آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در بودجه استان تعریف شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم در قالب برنامه ششم توسعه، این تمرکز زدایی که در بودجه سال 97 اتفاق افتاده است، برای سنوات آینده نیز محقق شود و ادامه داشته باشد و شاهد افزایش بودجه استانها در حوزه عمرانی باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران بیان کرد: یکی از اتفاقاتی که در لایحه بودجه سال 97 اتفاق افتاده  و به نظر تاثیر بسیاری در سطح جامعه داشته ، بحث ساماندهی یارانه های نقدی است.

ترکی تاکید کرد: قانون بودجه هدفمندی یارانه ها به صراحت می گوید که 50 درصد منابع یارانه ها باید به واسطه سازمان های حمایتی چون کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور در اختیار افراد و خانواده های نیازمند قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بر اساس تقسیم بندی ستاد هدفمندی یارانه ها در خصوص مبلغ یارانه هایی که ساماندهی می شوند، 30 درصد این منابع باید در اختیار واحدهای تولیدی قرار بگیرد و 20 درصد دیگر برای موارد خاص دراختیار دولت باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: متاسفانه در سنوات گذشته، واگذاری مبلغ یارانه های ساماندهی شده به دستگاه های مذکور اجرایی نشده است که امیدواریم در سال جاری محقق شود.

ترکی اضافه کرد: مجموع یارانه های ساماندهی شده در کل کشور 48 هزار میلیارد تومان است و سقف و رقم مربوط به استان تهران بابت پرداخت یارانه نقدی در هر ماه در حدود 600 میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در لایحه بودجه سال 97 بر اجرا شدن آن تاکید شده است مسئله ساماندهی و شفافیت یارانه های نقدی است و این موضوعی است که از سنوات گذشته جزء پیشنهادات ما و همچنین از پیشنهادهای خود دولت بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاکید کرد: برای اختصاص بودجه بخش ساماندهی یارانه ها باید از خانواده های نیازمند و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و همچنین خود اظهاری خود افراد نیازمند و مجموعه دستگاه هایی که می توانند این نیازمندی را ارزیابی کنند،شروع کنیم که البته سیستم ثبت نام این افراد هنوز بسته نشده است.

ترکی یادآور شد: پیش بینی ما این است که 50 درصد خانواده های تهرانی می توانند بدون دریافت یارانه نقدی زندگی خود را اداره کنند و با روند حذف آنها از لیست یارانه بگیران ماهیانه مبلغ 300 میلیارد تومان از این محل درآمدزایی می شود که مجموع این رقم سالانه  هزار و 200 تا هزار و 300 میلیارد تومان می شود.

وی تصریح کرد: دولت مصمم است و ما در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران نیز بر این امر متعهد شده ایم که این مبالغ را در بخش توسعه و ایجاد اشتغال و تولید در استان تهران صرف کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اضافه کرد: در حال حاضر جمعیتی در حدود 13 میلیون نفر در استان تهران  و در حدود 8 و نیم میلیون نفر از این جمعیت در شهر تهران زندگی می کنند که ساماندهی یارانه آنها گام بزرگی در حل مشکلات اساسی مردم خواهد بود.

انتهای پیام/

درآمدزایی 300 میلیارد تومانی از حذف یارانه نقدی 50 درصد تهرانی ها

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
راستشو بخواین 80% مردم بدون یارانه هم میتونن زندگی کنن مگه ماهی 45 تومن چه دردی از کسی دوا میکنه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
هزینه ها در تهران خیلی زیادتر از شهرهای دیگر است با درامد پایین و بیکاری جوانان چطور ممکنه 50 درصد تهرانی ها بدون یارانه زندگی کنند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
خدا کمک کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
این حرف براساس چه استدلالی است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
ممنوننننننننننن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
اقا دست از جيب مردم برداريد اين مديريت شما يعني چي،،،،
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
دست مسئولین درد نکنه دائم بفکر مردم هستن
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
هرکدام این عالیمقامان برای اینکه رتبه خودشان را بالا ببرن//شب هنگام خواب فک میکنن که چطور میتونن نون بری کنن//خود شیرینی//چاپلوسی //پاچه خواری//جانماز ابکشی//بعد هم خودش پولها را برمیداره و فرار میکنه کانادا//نون رسون گیر نمیاد//بعد میگن چرا خشکسالی شده//بعد میگن چرا یه روز در میان زلزله میاد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی