کد خبر: ۶۳۹۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
فطرت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی گفت: جمعیت یک بسته 11 ماده ای به دولت پیشنهاد کرده است.

«جمعیت» یک بسته 11 ماده ای به دولت پیشنهاد کرده است/«ذبیح الله فطرت»، معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در گفتگو با خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان گفت: حزب جمعیت یک بسته 11 ماده ای به دولت پیشنهاد کرده و از آنجایی که ما بخش کلانی از مشروعیت حکومت را تشکیل می دهیم، دولت باید خواسته های ما را قبول کند.

وی اظهار داشت: مطلبی که اخیرا برخی رسانه ها به نقل از «حنیف اتمر»، مشاور امنیت ملی افغانستان مبنی بر عدم انجام مذاکره میان ارگ و جمعیت اسلامی منتشر کرده اند صحیح نیست و کلام آقای اتمر تحریف شده است.

فطرت افزود: مشاور امنیت ملی افغانستان گفته است که بعضی از فهرست هایی که به نام جمعیت بیرون داده شده نادرست است که ما نیز این حرف را تایید می کنیم اما مذاکرات میان حکومت و حزب جمعیت اسلامی برای حل تنش های سیاسی در حال جریان است و ادامه دارد.

معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی افغانستان تصریح کرد: چهار نفر به شمول «صلاح الدین ربانی» به نمایندگی از حزب جمعیت اسلامی و چهار نفر از طرف حکومت افغانستان مشغول مذاکره هستند.

وی در خصوص نتایج این مذاکرات بیان داشت: تاکنون نتایج این مذاکرات رسانه ای نشده و قرار نیست تا اتمام این بحث نتایج آن به بیرون درز کند. حزب جمعیت یک بسته 11 ماده ای به حکومت پیشنهاد کرده است که شامل تطبیق توافقنامه حکومت وحدت ملی و مسائل مهم ملی می شود؛ حزب جمعیت اسلامی به عنوان شریک حکومت وحدت ملی خواستار تحقق این شروط است.

ذبیح الله فطرت گفت: برخی گمانه زنی ها مبنی بر خروج حزب جمعیت از حکومت در صورت تداوم تنش ها به هیچ وجه صحیح نیست؛ هیچ دلیلی وجود ندارد که ما از حکومت خارج شویم. ما بخش کلانی از مشروعیت حکومت را تشکیل می دهیم و دولت باید خواسته های ما را قبول کند و در صورت عدم قبول خواسته های حزب جمعیت از سوی حکومت، گزینه های دیگری روی دست داریم که در صورت نیاز آنها را اجرائی می کنیم اما ما مطمئن هستیم که این مذاکرات نتیجه خواهد داد. 

معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی افغانستان درباره برنامه این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری و اعلام کاندیداتوری «عطا محمد نور» عنوان کرد: اعلام کاندیداتوری عطا محمد نور برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2019 میلادی در حال حاضر فقط یک فرضیه است؛ خود وی نیز گفته است که اگر حزب جمعیت موافقت کند نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

فطرت در پایان این گفتگو تاکید کرد: کاندیدا شدن عطا محمد نور برای انتخابات ریاست جمهوری امری صد در صد تایید نشده نیست و هنوز خیلی زود است که درباره انتخابات ریاست جمهوری گمانه زنی صورت بگیرد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر