کد خبر: ۶۳۹۷۴۰۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰

294 طرح آماده برای ساخت در شهرستان رشت وجود دارد که باید از سرمایه گذاران بخش خصوص برای اجرای این پروژها استفاده شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت؛ غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی، یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست پیگیری توسعه روستاهای شهر رشت و اقدمات انجام شده در فرمانداری این شهرستان با اعلام این خبر گفت: روستاها نقش اصلی را در اقتصاد گیلان  ایفا می کند و باید با سرمایه گذاری و فراهم کردن امکانات بیشتر در روستا ها انگیزه مضاعفی  را برای ساکنان روستا فراهم کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه شهر رشت سومین شهر متراکم در کشور است در نتیجه حمایت از روستاها  در کاهش تراکم این  شهر به عنوان مرکز استان تاثیر گذار خواهد بود.   

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه یکی از مشکلات روستاهای شهرستان رشت راههای روستایی عنوان کرد و افزود: ترمیم ، بهسازی و آسفالت راه  روستایی علاوه برکم کردن مشکلات روستائیان ، در کاهش ترافیک کلانشهر رشت موثر است.

جبار کوچک نژاد از دیگر نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت : 4میلیون تن قیر برای آسفالت راه‌های کشوردر بودجه  سال 97 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است که از طریق وزارت نفت به استان‌ها واگذار می شود.

وی از توزیع ناعادلانه قیر در کشور انتقاد کرد و افزود: متاسفانه این مواد ارزشمند با توجه به نیاز استان‌ها توزیع نمی شود و بصورت صدرصد تخصیص داده نمی شود.

محمد صادق حسنی یکی دیگر از نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: هماهنگی رمز پیروزی در هر کاری است ومردم و  مسئولان باید با هماهنگی و هم فکری در پیشبرد شهرستان تلاش کنند.

وی اظهار داشت : برطرف کردن مشکلات روستایی تولید بیشتر استان را رقم خوهد زد و با این کار می توان در راستای ایجاد اشتغال استان  تاثیر گذار بود.

فرماندار شهرستان رشت در این جلسه نیز  گفت : در راستای حمایت از روستاها21 میلیاردو 512میلیون و 800هزار ریال اعتبار در سال 96از اعتبارات شهرستان برای اجرای 173پروژه درروستا به بنیاد مسکن اختصاص یافته است که این میزان 15در صد از اعتبارات شهرستان رشت بوده است.

سید محمد احمدی افزود : 56کیومتر از راههای روستایی شهرستان رشت از ابتدا سال 96تاکنون با اعتباری بالغ بر 14میلیارد تومان آسفالت شده است و 151کیلومتر از راههای روستایی نیززیر سازی شده و بزودی اجرای آسفالت در این راههای آغازمی شود.

انتهای پیام/اص

حدود 300 طرح برای سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده اجراست

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی