کد خبر: ۶۳۹۸۱۶۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳

معاون امور گمرکی گمرکات استان اردبیل از صدور 1727 فقره اظهارنامه گمرکی در استان اردبیل صادر شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، رامین ظهیری، معاون امور گمرکی گمرکات استان اردبیل در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اردبیل از صدور ۶۷ هزار تن کالا به ارزش ۵۲ میلیون دلار در ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد و  تصریح کرد: در ۹ ماهه نخست سال جاری ۵۷ هزار تن کالا به ارزش ۲۹ میلیون دلار با صدور هزار و ۷۲۷ فقره اظهارنامه گمرکی صادر شده است.

وی افزود: علاوه بر این ۱۰ هزار تن کالا به ارزش ۲۳ میلیون دلار به شکل چمدانی صادر شده که رشد بیش از ۲۰۰ درصدی صادرات چمدانی به نسبت مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

معاون امور گمرکی گمرکات استان اردبیل همچنین به ثبت ۳۰ میلیون دلار صادرات گمرکات دیگر که از گمرک بیله سوار عبور کرده است، اشاره کرد و بیان داشت: ۷۰ درصد از وزن و ۳۹ درصد از ارزش صادراتی استان مربوط به سیب زمینی است.

ظهیری ادامه داد: عمده کشورهای هدف صادراتی آذربایجان، عراق، افغانستان و ارمنستان است و در بررسی تراز تجارت خارجی نیز، تراز استان مثبت ارزیابی شده است.

وی متذکر شد: دلیل مثبت بودن تراز تجارت خارجی وضعیت مطلوب صادرات نیست و در مقابل به دلیل کاهش واردات تراز تجاری مثبت شده است.

وی در خصوص برخی انتقادها مبنی بر ثبت اظهارنامه تجار اردبیلی در گمرک آستارا اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد صرفا دو یا سه تاجر به گمرک آستارا مراجعه کردند که وضعیت عادی است.

انتهای پیام/ح

صادرات 67 هزار تن کالا از استان اردبیل

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی