کد خبر: ۶۳۹۸۲۰۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
استاندار اردبیل؛

استاندار اردبیل گفت: توسعه صادرات غیر نفتی از اولویت های کلیدی استان اردبیل است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اردبیل خواستار فعال سازی دفاتر تجاری اردبیل در سایر کشورها شد و بیان داشت: توسعه صادرات غیر نفتی از اولویت های کلیدی استان است.

وی خواستار شناسایی واحدهای تولیدی که نیازمند تسهیلات ویژه هستند شد و افزود: بخشی از کمک های فنی و اعتباری استان می تواند در این مسیر صرف شود.

استاندار اردبیل به ضرورت اختصاص درآمدهای ترانزیتی استان برای عمران و آبادانی این منطقه نیز تاکید کرد و بیان داشت: در سه سال گذشته ۳۵ میلیارد تومان درآمد ترانزیتی داشتیم که اختصاص آن به استان پیگیری خواهد شد.

بهنامجو تصریح کرد: با وجود اینکه صادرات استان در ۹ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد بیش از ۲۰ درصد مواجه است اما به وضعیت ایده آل نرسیدیم.

وی گفت: تولیدات صادرات محور به صورت ویژه مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

بهنام جو افزود: میزان صادرات فعلی بر اساس توانمندی استان نبوده و لازم است با مطالعه و برنامه ریزی زمینه توسعه صادرات فراهم شود.

وی با تاکید به اینکه برای توسعه صادرات، راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی و منطقه آزاد تجاری در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: از سویی بهبود زیرساخت های حمل و نقل استان قویا پیگیری می شود.

انتهای پیام/ح

رشد 20 درصدی صادرات استان اردبیل

 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی