کد خبر: ۶۳۹۸۲۷۱
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی خبرداد؛

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی ازخشکسالی بی سابقه استان مرکزی در نیم قرن گذشته خبر داد.

عزت اله آمره‌ای مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی درگفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ با اشاره به اینکه متوسط بارندگی‌های استان مرکزی از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ میلی متر بوده است و این رقم نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد کمتر است گفت: متاسفانه استان مرکزی خشکسالی را تجربه می‌کند که در نیم قرن اخیر بی سابقه بوده است.

آمره‌ای به وضعیت ذخیره آب سد‌های استان مرکزی هم اشاره کرد و افزود: سد ساوه در سال گذشته ۱۸ میلیون متر مکعب ذخیره داشته است و خوشبختانه با مدیریت صحیح در حوزه آبریز سطح، و مشارکت همگانی مردم، حجم مخزن این سد امسال به ۴۳ میلیون متر مکعب رسیده است و سد کمال صالح اراک هم همچون سال گذشته ۷۶ میلیون متر مکعب ذخیره آب دارد.

وی اضافه کرد: در خصوص وضعیت آب شرب وضعیت پایداری داریم و در حال حاضر مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد، اما نیاز هست که شهروندان و بویژه کشاورزان در مصرف اب صرفه جویی کنند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی  از وجود ۱۳ هزار حلقه چاه آب هم در استان مرکزی خبر داد و گفت: ۲۵ هزارو ۶۰۰ حلقه به صورت غیر مجاز وجود دارد وتمام چاه‌هایی که بعد از سال ۱۳۸۵ حفاری شده اند، باید پلمپ شوند.

انتهای پیام / ج

استان مرکزی خشکسالی بی سابقه را تجربه می کند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر