کد خبر: ۶۳۹۸۴۰۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲

مسئول بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی همدان گفت: کتاب‌های صوتی با عنوان صدای قلم، صدای ماندگار در کتابخانه مرکزی همدان تولید می شود.

کتاب‌های صوتی به کمک نا بینایان و کم‌ بینایان می آید به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ علی چهاردولی، مسئول بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی همدان هدف ازتولید  کتاب‌های صوتی را افزایش منابع اطلاعاتی برای نابینایان و کم‌بینایان دانست.

وی با اشاره به اینکه طرح تولید کتاب‌های صوتی با عنوان «صدای قلم، صدای ماندگار» آغاز شده و پس از فراخوان در محیط کتابخانه، ۲۲ نفر از اعضای کتابخانه مرکزی در باشگاه گویندگان افتخاری ثبت‌نام کردند،افزود: این افراد پس از فراگیری آموزش فن گویندگی اقدام به قرائت کتاب‌های انتخابی می‌کنند.

مسئول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی همدان بااشاره به اینکه پس از قرائت و ضبط کتاب‌ها کار، ویرایش فایل‌های صوتی در بخش نابینایان انجام و به آرشیو کتاب‌های صوتی کشور منتقل می‌شوند،اظهار داشت: نابینایان و کم‌بینایان استان می‌توانند پس از عضویت در کتابخانه مرکزی، کتاب‌های مورد نیاز خود را به بخش نابینایان معرفی کنند تا در کمترین زمان توسط گویندگان مجرب به صورت صوتی تبدیل شده و بر روی سی دی و یا حافظه‌های جانبی در اختیار قرار گیرد.

چهاردولی با تاکید به اینکه علاقمندان به کار گویندگی می‌توانند با مراجعه به بخش نابینایان کتابخانه مرکزی پس از تست صدا و آموزش‌های لازم در باشگاه گویندگان افتخاری ثبت‌نام کنند و ما را در این امر خداپسندانه یاری کنند، گفت‌: از جمله کتاب‌های در دست تولید آذرماه امسال داغ تنهایی نوشته الهام کیانی با گویندگی مریم ابراهیمی و عطر عاشقی نوشته: فریبا بشیرکار با گویندگی مهدیه واحدی است.

وی با اشاره به گزیده زیباترین اشعار مهدی اخوان ثالث، به انضمام زندگینامه اخوان ثالث، تدوین علی صمدی نصرت با گویندگی مهدیه واحدی، گفت: کتاب «روزهای دانشکده» با گویندگی هانیه خدابنده‌لو، «حافظ حافظه ما» نوشته بهاء الدین خرمشاهی با گویندگی عرفان دوست، کتاب «اعتماد به نفس کودک من» با گویندگی سمیه عباسی، کتاب «۱۵۰ نکته برای خواب راحت» با گویندگی هدیه زارعی، کتاب «سرآغاز عشق» با گویندگی ریحانه فتحی و کتاب «مشکلات شیرینی زندگی‌اند» نوشته: ریحانه فتحی امسال تولید خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: «قصه‌های بهلول» رضا شیرازی و «طالع‌بینی هندی» فرزانه موسوی با گویندگی سهیلا صوفی دلگرم جزو کتاب‌هایی بوده که امسال تولید خواهند شد.

انتهای پیام/غ

 آغاز تولید کتابهای صوتی نابینایان درهمدان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل