کد خبر: ۶۳۹۸۴۳۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۰
اسدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: قانون حمایت از معلولان، قانونی برای رفع تبعیض بین معلولان است و هر یک از مردان و زنان معلول به یک اندازه از اجرای آن سود می‌برند.

قانون حمایت از معلولان، قانونی برای رفع تبعیض/زنان و کودکان معلولان به حاشیه رانده شده در جامعه امروزمحمدرضا اسدی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: باید به قانون حمایت از معلولان که هنوز به تصویب نهایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نرسیده است با دید منصفانه تری نگاه کنیم.

وی افزود: قانون حمایت از معلولان قانون جهش خوبی برای حمایت از این افراد و به ویژه معلولان شدید است و پس از به تصویب رسیدن آن در واقع در بزرگی به روی معلولان گشوده می شود.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: اینکه برخی از فعالان حوزه توانبخشی و حامیان معلولان، نسبت به عدم پوشش‌دهی دریافت حقوق قانون فوق در حمایت از افراد دچار معلولیت، با درجه خفیف و متوسط انتقاد می‌کنند، کمی بی انصافی است.

حقوق بگیر شدن 300 هزار معلول شدید، پس از تصویب قانون حمایت از معلولان

اسدی تصریح کرد: پس از تصویب قانون حمایت از معلولان، از مجموع یک میلیون و 300 هزار مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، 300 هزار نفر از آنان که دچار معلولیت شدید هستند حقوق بگیر می‌شوند و نمی‌توان این موارد را نادیده گرفت.

وی یادآور شد: تدوین لوایح و مواد قانون حمایت از معلولان توسط کارشناسان سازمان‌های دولتی و غیردولتی فعال در حوزه معلولان و توانبخشی آن‌ها صورت گرفته است و همه انجمن‌های فعال در این حوزه در تدوین این قانون حضور داشتند و شاهد صفر تا 100 چانه زنی‌ها برای تسریع در تصویب این قانون بودند.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران اظهار کرد: اگر چانه زنی برخی از دوستان در خصوص جزئیات قانون حمایت از معلولان نتیجه نداده است، نباید دلیلی بر نادیده گرفته شدن جهش بسیار بزرگ این قانون شود و البته نمی‌گوییم که این قانون مترقی است، اما در واقع قانون فعلی در صورتی که به تصویب مجلس برسد، جهش یافته و اثربخش خواهد بود.

مطابقت قانون حمایت از معلولان با کنوانسیون حقوق معلولان

اسدی تاکید کرد: بازنگری قانون حمایت از معلولان پس از 13 سال گام بزرگی است و مسئولان حوزه معلولان از القائات منفی در خصوص کمبودها و نواقص، فاصله بگیرند و تصویب قانون حمایت از معلولان را یک دلگرمی بزرگ به شمار بیاورند.

وی اضافه کرد: قانون جامع حمایت از معلولان، قانونی برای رفع تبعیض بین معلولان است و هر یک از مردان و زنان معلول به یک اندازه از اجرای آن سود می‌برند و این رفع تبعیض، بر اساس کنوانسیون حقوق معلولان است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: تاکید بر افزایش توجه به معلولان به حاشیه رانده شده، از جمله مواردی است که در قانون حمایت از معلولان، بر آن به صورت ویژه پرداخته شده است و این توجه شامل زنان و کودکان معلول می شود.

اسدی تاکید کرد: در قانون حمایت از معلولان طرح های توانمندی ویژه ای برای معلولان به حاشیه رانده شده طراحی و در نظر گرفته شده است که اجرای همه آن ها منوط به تامین بودجه و اعتبار مورد نیاز از سوی دولت است که در صورت تحقق گام بزرگی در توانمندسازی و خوداتکایی این افراد به شمار می رود.

انتهای پیام/

تاکید بر حمایت از به حاشیه رانده شدگان معلول

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Singapore
|
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
باسلام به مسولین محترم بنده ازشهرستان مرندنطرمرامگویم واقعابهمعلولین رسیدگی نمیشه مخصوصادرشهرستان مرند
ضمنا بنده که دراثرتصادف معلول گشتم چراازدولت نمیخواهی ماکه جوان بودیم و پیمانکار بیمه هارا درست نریخته چرابیمه مبلغ ازبیمه حوادتدیده به تامین اجتماعی واریزنمیکند ماهم بازنشته یامستعمربگیرنشویم باحقوق بهزیست نمتوان زندگی کرد ماکناه نداشیم اتفاق شدوغیره......متشکرم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر