کد خبر: ۶۳۹۸۸۰۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۲
استاندار اردبیل؛

استاندار اردبیل گفت:مهندسان باید برای حل مشکلات شهری ایده داشته باشند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل عصر امروز در جلسه با اعضای هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان در زمینه های مختلف شهرسازی ، ترافیک شهری و نارسایی های موجود مسوول هستند و باید در هر زمینه ایده و اندیشه بلند مدت داشته باشند.

وی بیان کرد:به حضور مهندسان سازمان یافته فنی در زمینه ترسیم و ارایه نظرات راهبردی اعتقاد دارم و باید معضلات و گره های موجود شهری به دست کارشناسان ساختمان باز شود.

استاندار اردبیل گفت:مهندسان باید احساس مسولیت کنند و نسبت به توسعه متوازن شهری دغدغه داشته باشند که جامعه به این پتانسیل عظیم نیاز مبرم دارد.

بهنام جو افزود:یکی از مباحث و مشکلات شهری، ترافیک سنگین در فصول گرم سال است، مسوولین باید از علم و تکنیک مهندسان نظام مهندسی بهره برده و به این پتانسیل ارزش و احترام قایل شوند.

وی تصریح کرد:سازمان نظام مهندسی می تواند در مجمع عمومی با ارایه طرح تشکیل کمیته ایده و اندیشه نو از نظرات دیگران استفاده کند و جایگاه واقعی خود را ارتقا دهد.

استاندار اردبیل گفت:مهندسان سرمایه اجتماعی و سازندگی در جامعه هستند، نظام مهندسی می تواند پل ارتباطی در زمینه عمران و توسعه شهری بین مردم و دولتمردان باشند.

بهنام جو بیان کرد:طراحی المان های متناسب شهری و نماهای ساختمان های شهر  از هنر و ایده های اعضای این سازمان است و وقتی یک شهر تاریخی و گردشگری مورد نظر مسافران برای بازدید قرار می گیرد باید المان های شهری و نمای ساختمان ها متناسب با تاریخ و گردشگری طراحی شود و مسافر تفاوت را در بافت شهر تاریخی احساس کند.

وی گفت:مهندسان در راستای اشتغالزایی فراگیر از فرصت به دست آمده استفاده کنند و جهت اخذ تسهیلات لازم طرح های خود را در زمینه های توسعه گردشگری و فنی به بانک های عامل ارایه دهند.

وی افزود:سازمان نظام مهندسی جهت نوسازی بافت های فرسوده، مقاوم سازی و مرمت باید ایده خود را ارایه دهد تا خدایی ناکرده در مواقع بلایای طبیعی و بحران دچار خسران و ضرر نشویم.

در این جلسه رییس و اعضای هئیت مدیره و بازرسان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل طی سخنانی مشکلات و خواسته های خود را مطرح کردند.

انتهای پیام/ح

باید المان های شهری و نمای ساختمان ها متناسب با تاریخ و گردشگری طراحی شود

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی