کد خبر: ۶۳۹۹۲۳۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳

دانش آموزان مدرسه فراگرد رفسنجان (رشته هوانوردی) با گذشت ۴ ماه از سال تحصیلی برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود به ناچار راهی کرمان شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مدرسه فراگرد رفسنجان که قرار بود در بحث آموزش رشته هوانوردی به دانش اموزان علاقمند در این رشته در رفسنجان برقرار شود نزدیک به یک هفته است که به دلیل مشکلات مجوز تعطیل شده است و دانش آموزان آن پس از یک هفته بلاتکلیفی برای ادامه تحصیل در این رشته به ناچار راهی شهر کرمان شدند.

ما وقع این داستان این است که مدرسه فراگرد(هوانورد) رفسنجان در آغاز سال تحصیلی امسال کار خود را با یکسری تبلیغات و جذب ۱۵ دانش اموز پسر اما با مجوز مدرسه هنرستان و کار و دانش و بدون اخذ مجوز کد رشته هوانوردی آغاز کرده است.

این مدرسه خاص بایستی دو مجوز از وزارت آموزش و پرورش و سازمان هوایی کشور اخذ میکرده است ؛ موسس این مدرسه از سوی اداره آموزش و پرورش مهلت چند ماهه تا پایان آذرماه برای ارائه مجوز از سوی سازمان هوایی کشور را داشته تا با ارائه ان کد رشته هوانوردی را دریافت نماید.

روز گذشته این وقت قانونی به پایان رسیده است و با تعطیلی مدرسه که از یک هفته قبل صورت گرفته است دانش آموزان این مدرسه برای ادامه تحصیل در این رشته سختی راه را به جان خریدند و راهی شهر کرمان و حضور در دانشگاه بلدالامین کرمان شدند.

و آنچه قابل توجه است عدم ثبت این دانش آموزان در سامانه آموزش و پرورش است چرا که کد رشته آنان و در واقع مدرسه آنها ثبت نشده و در حقیقت اینها دانش آموز محسوب نمی شوند.

به گفته سید کاظم حسینی رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان موسس این مدرسه کار خود را بدون مجوز آغاز کرده است و برای ادامه کار بایستی مجوزهای لازم را ارائه دهد.

 رستمی مدیر این مدرسه نیز گفت: این مدرسه نمی بایست تا اخذ مجوزهای لازم شروع بکار میکرد اما اول مهر شروع به ثبت نام کرد.

با پیگیری این موضوع با آقای اکبری موسس این مدرسه گفت و گو کردیم.

وی گفت: از سوی وزارت آموزش و پرورش عنوان می شود که لازم است از سوی سازمان هوایی کشور مجوز راه اندازی مدرسه صادر شود اما از سوی سازمان نیز عنوان می شود که مجوزی صادر نمی کنیم تنها تایید می کنیم.

وی گلایه دارد که با وجود راه اندازی شدن این مدرسه در شهر دیگر چرا نباید این اتفاق در رفسنجان و برای دانش آموزان علاقمند به این رشته در این شهر بیافتد.

آنچه در حال رخ دادن است این است که همین دانش آموزان علاقمند به رشته هوانوردی با این بی تدبیری ها از این رشته و انتخاب خود دلزده می شوند .

و یک علامت سوال بزرگ برای اینکه اصلا چرا این مدرسه با این سرعت اجازه راه اندازی پیدا کرد تا کار به نیمه سال تحصیلی و تعطیلی آن بکشد که متصدیان امر نظارت بایستی پاسخگو باشند؟؟!
انتهای پیام /ی

بلاتکلیفی دانش آموزان رفسنجانی را به ناچار راهی کرمان کرد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی