کد خبر: ۶۳۹۹۲۶۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت:نخستین عمل هیستروسکوپی با موفقیت در مرکز ناباروری دولتی بیمارستان نکویی انجام شد.

انجام نخستین عمل هیستروسکوپی در قمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛پرهام،معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به انجامنخستین عمل هیستروسکوپی گفت: این عمل برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی قم توسط خانم دکتر خالصی و خانم دکتر ابراهیمی فلوشیپ‌های ناباروری انجام شد.

وی افزود: مرکز ناباروری دولتی ریحانه قم، در بیمارستان نکویی در حال فعالیت است که در طول هفته برنامه‌هایی را برای درمان ناباروری زوج‌های جوان اجرایی می‌کند.

 پرهام تاکید کرد: هیستروسکوپی یکی از روش‌های جراحی است که علاوه بر تشخیص بیماری‌ها و اختلالات داخل رحم به درمان عوامل ناباروری می‌پردازد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: هیستروسکوپی نوعی عمل جراحی است که حداقل آسیب را به بیمار وارد می‌کند، جراح یک تلکسکوپ خیلی کوچک (هیستروسکوپ) را از طریق دهانه رحم وارد رحم می‌کند، هیستروسکوپ به جراح این اجازه را می‌دهد که داخل رحم را با استفاده از مانیتور مشاهده کند، سپس رحم برای هر گونه نابهنجاری مورد بررسی قرار می‌گیرد، جراح شکل رحم و پوشش داخلی رحم آن را بررسی می‌کند و به دنبال شواهدی مبنی بر آسیب‌های درون رحمی می‌شود.

انتهای پیام/ش

عمل هیستروسکوپی در قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر