کد خبر: ۶۳۹۹۳۳۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
آیت الله علوی گرگانی مطرح کرد:

آیت الله علوی گرگانی با انتقاد از مسامحه کاری در مباحث زیست محیطی گفت:متاسفانه مسئولان و مردم اهمیت محیط‌ زیست را درک نمی‌کنند.

مسئولان و مردم اهمیت محیط‌زیست را درک نمی‌کنندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛آیت‌الله علوی‌گرگانی،مرجع تقلید شیعیان در دیدار مدیرکل محیط‌زیست استان قم گفت:مسامحه‌کاری در زمینه محیط زیست به راحتی قابل مشاهده است، ببینید هوای تهران به کجا رسیده و چه وضعی دارد، از استنشاق آن هوا، تمام ریه‌ها خراب می‌شود.

وی افزود: مسئله محیط‌زیست مسئولیت خطیر، بزرگ و مهمی است، اگرچه متأسفانه در قم دچار این معضل هستیم و امیدواریم که مسئولان مراقبت بیشتری داشته باشند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مهم این است که در مرحله عمل تا چه اندازه موفق باشیم، افزود: امام سجاد(ع) رساله‌ای در این زمینه‌ دارند که درباره محیط‌زیست بسیار تأکید شده است، در این رساله حقی درباره جمادات و نباتات و حیوانات در نظر گرفته‌شده و تأکید می‌شود که این‌ها بر گردن ما حق‌دارند.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه متأسفانه در جامعه امروز این حقوق رعایت نمی‌شود، تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی متأسفانه مسامحه‌کاری زیاد است و مسئولان و مردم اهمیت محیط‌زیست را درک نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه اثرات میکروب دیده نمی‌شود مگر اینکه انباشته شود، تصریح کرد: مسامحه‌کاری در این زمینه به‌راحتی قابل‌مشاهده است، ببینید هوای تهران به کجا رسیده و چه وضعی دارد، از استنشاق آن هوا تمام ریه‌ها خراب می‌شود، جنگل نشین‌ها حداقل 100سال عمر می‌کردند و این عمر طولانی به این خاطر بود که محیط آزاد داشتند، اما امروز محیط آلوده و عمرها بسیار کوتاه شده است.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) می‌فرمایند، خداوند دو مرد را بهشتی کرد که یکی سنگی را گذاشت و دیگری سنگی را برداشت، یک نفر چند سنگ در آب گذاشت که مردم از روی آن‌ها عبور کنند و دیگری سنگی را در راه دید و به خاطر راحتی مردم آن را از راه برداشت و هر دو به خاطر نیتی که داشتند، بهشتی شدند.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه سازمان محیط‌زیست برای این است که آفات را از سر راه بردارد، ادامه داد: ائمه‌اطهار(ع) را اسوه و الگو قرار دهید و بر اساس سیره ایشان عمل کنید.

وی افزود: هر چیزی که در سر سفره قرار داده می‌شود، بر گردن ما حق دارد، پس باید حق آنچه در سفره گذاشته‌شده است را رعایت کنیم، انسان کامل کسی است که در هر چیزی حق آن را ادا کند.

مرجع تقلید شیعیان در پایان سخنان خود تأکید کرد: بهترین دستور ما برای سازمان محیط‌زیست این است که حق هر ذی‌حقی را ادا کنید تا ان‌شاءالله محیط زیستی سالم و پاکیزه داشته باشیم.

انتهای پیام/ش

 دیدار مدیر کل محیط زیست قم با آیت الله علوی گرگانی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل