کد خبر: ۶۳۹۹۳۶۷
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
کارشناس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

کارشناس سرطان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: برنامه‌های آموزشي «پیشگیری از سرطان» در روزهاي یکم تا هفتم بهمن ماه در همدان بر گزار می شود.

برنامه‌های«پیشگیری از سرطان» در همدان برگزار می شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ شراره نیک‌سیر کارشناس سرطان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از برنامه‌های معاونت بهداشتی در هفته ملی مبارزه با سرطان خبر داد و اظهار کرد: یکم تا هفتم بهمن ماه هفته ملی «مبارزه با سرطان» نامگذاری شده که در این هفته برنامه‌های مختلفی را برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه «سرطان قابل پیشگیری و درمان با خودمراقبتی و امید» به عنوان شعار پویش ملی مبارزه با سرطان انتخاب شده است، گفت: در این هفته فعالیت‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی  نسبت به پیشگیری از بیماری سرطان در برنامه خواهیم داشت.

کارشناس سرطان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از غربالگری سرطان سینه، دهانه رحم و روده بزرگ طبق برنامه کشوری در مراکز بهداشتی و درمانی سخن گفت و افزود: در این هفته غربالگری سرطان پروستات نیز در برنامه است.

نیک سیرخاطرنشان کرد: با مراجعه افراد بالای 50 سال به مراکز بهداشتی و درمانی، ارجاع آنها برای انجام غربالگری پروستات در دستور کار است.

وی با بیان اینکه در این هفته همایش مردمی با موضوع پیشگیری از بیماری سرطان در تمام شهرستانها برگزار خواهد شد، افزود: پخش پیام‌های مرتبط با سرطان در تلویزیون شهری و کلینیک‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری مسابقات مختلف، نصب بنر در رابطه با موضوع سرطان در سطح شهر و اجرای برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی در این رابطه، آموزش در زمینه خطرات مصرف سیگار و قلیان و... در برنامه است.

وی با اشاره به اینکه قرار بر این است روز سه‌شنبه سوم بهمن ماه کارمندان ادارات پیاده یا با دوچرخه به سرکار بروند و از خودروی شخصی استفاده نکنند، گفت: این برنامه در راستای اهمیت ورزش و پیاده‌روی در حفظ سلامتی مورد توجه است.

انتهای پیام/ب

برگزاری برنامه‌های«پیشگیری از سرطان» در همدان

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر