کد خبر: ۶۳۹۹۳۷۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
دادستان اردبیل؛

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: محل هزینه‌کرد تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی باید به طور دقیق و مدون شده مشخص شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: انتظار داریم با نظارت‌ها برنامه‌های کنترلی دقیق در بحث هزینه‌کرد تسهیلات حوزه تولید و اشتغال انحراف های احتمالی به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه تسهیلاتی که در قالب سرمایه در گردش و بهبود فضای کسب و کار پرداخت می‌شود باید بررسی شده و انحراف احتمالی مسیر تسهیلات مدیریت شود، خاطرنشان کرد: در یکی از بانک‌هایی که اقدام به پرداخت تسهیلات برای واحدهای تولیدی می‌کند از 14 پرونده تسهیلات که منجر به پرداخت شده است، 10 مورد انحراف از تسهیلات وجود دارد.

دادستان اردبیل بیان کرد: اگر قرار است از بهبود فضای کسب و کار و تولید و اشتغال حمایت کنیم باید تسهیلات در مسیر درست و واقعی بکارگیری شود در غیر این صورت ارزش کار ما از بین رفته و این تسهیلات در خرید ملک‌های باارزش بالا و یا جاهای دیگر مصرف خواهد شد که دردی از اشتغال استان دوا نخواهد کرد.

عتباتی همچنین بر مجوزدار بودن واحدهای تولیدی خواستار تسهیلات تاکید کرد.

وی گفت: از سال 93 که کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در استان اردبیل راه‌اندازی شده است بالغ بر 260 پرونده در این کمیته رصد و بررسی شده است که اکثر این پرونده‌ها منجر به ایجاد واحدهای تولیدی با اشتغال زایی قابل توجه شده است.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل بازدیدهای مکرر از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در استان را یادآور شد و افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی در کنار آمدن با سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی منافع سرمایه‌گذار را در نظر گرفته و با لحاظ موقعیت استان با این افراد همکاری کنند.

عتباتی بیشترین ورودی‌های زندان‌ها را حاصل نبود شغل و درآمد و بیکاری دانست و بیان کرد: اغلب کسانی که دست به ارتکاب جرایم در اجتماع زده‌اند را بیکاران تشکیل می‌دهند که انتظار داریم با تقویت روحیه مشارکت و کار جهادی در استان از سنگ‌اندازی‌های بی‌مورد بر سر راه سرمایه‌گذاران دست برداریم.

انتهای پیام/ح

انحراف احتمالی مسیر تسهیلات مدیریت شود

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل