کد خبر: ۶۳۹۹۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷

زن و شوهر مسن کرمانی، میراث خانوادگی خود را که قرآنی دست‌نویس متعلق به اواخر قرن ۱۲ قمری است را به گنجینه مخطوطات آستان‌قدس رضوی اهدا کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ معاون ادارۀ مخطوطات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی،در رابطه با قرآن وقفی این خانواده گفت: این قرآن متعلق به اواخر قرن ۱۲ است و نیمی از آن نیز با خطی مغایر با خط اصلی قرآن در قرن ۱۳ کتابت شده است.
 
سیدمحمدرضا رضاپور، تصریح کرد: این نسخه در کاغذ فرنگی و با خط نسخ ۱۴ سطری کتابت شده است. عناوین سوره‌ها و اجزاء به شنگرف و جلد آن تیماج سوخت است.
 
علی حلاج‌زاده واقف کرمانی هم با بیان اینکه این قرآن از پدربزرگش برای او به ارث باقی مانده است، گفت: پدربزرگم؛ حسین‌علی رحیم، ملای مکتبی بوده و قرآن درس می‌داده است و بخشی از این قرآن نیز به خط ایشان است.

وی با بیان اینکه او و همسرش در هر زیارت، هدیه‌ای برای امام رضا (ع) می‌آورند افزود: معمولاً هرسال مقداری پول به نذورات حرم می‌دهیم، اما در دو سفر در حدود ۳۵ سال پیش، دو تابلوفرش که با همسرم بافتیم را به موزۀ مرکزی آستان‌قدس‌رضوی اهدا کردیم.
 
این واقف کرمانی گفت: این تابلو فرش‌ها در ابعاد ۱۰۰ در ۶۰ سانتی‌متر بافته شد که نقش یکی از آن‌ها خطاب به امام عصر (عج) «یا قائم آل محمد جهان در انتظار توست»، و دیگری دو بیت از سعدی در ستایش رسول اکرم (ص) است.
 
انتهای پیام//ف.ج
 

قرآن دست‌نویس؛ تازه‌ترین هدیۀ زوج واقف کرمانی به حرم مطهر رضوی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی