کد خبر: ۶۳۹۹۵۵۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
آیت الله خاتمی مطرح کرد:

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در واکنش به اظهار نظر یکی از مسئولان درباره نقد به معصوم(ع)گفت:تریبون داران، اعتقادات مستدل اسلامی را قربانی اهداف سیاسی نکنند.

اعتقادات مستدل اسلامی قربانی اهداف سیاسی نشودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ آیت الله سید احمد خاتمی،عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در واکنش به اظهار نظر یکی از مسئولان که معصوم(ع) را هم قابل نقد دانست، نوشتاری در کانال تلگرامی خود منتشر کرد.

در این نوشتار آمده است: این روزها سخنی گفته شده که شایسته نقد اعتقادی است و آن، این است که گفته شد پیغمبر و معصومین هم قابل نقداند. این سخن نادرست است و یک خلط در این عرصه صورت گرفته است؛ آن خلط این است که پیامبر و معصومین اجازه نقد می‌دادند ولی این به آن معنا نیست که آن‌ها قابل نقداند، به دلیل آنکه، آنان معصوم‌اند.

 معصوم یعنی کسی که از اول تا آخر عمرش نه خطا، نه اشتباه به عمد یا سهو از او سر نمی‌زند؛ باری اجازه نقد می‌دادند و این برای احترام به شخصیت امت و الگو سازی بوده است و این که گفته شده که یکی از اصحاب پیامبر در تصمیمی از تصمیم‌های پیامبر پرسید "أ من الله أ منک؟" که در داستان جنگ بدر است؛ این سخن مستند تاریخی ندارد و علامه سید جعفر مرتضی در "الصحیح" آن را مورد نقد قرار داده است.

از آنان که تریبون در دست دارند انتظار می‌رود که اعتقادات حق، مستند و مستدل اسلامی و مذهبی را در مسلخ اهداف سیاسی قربانی نکنند.

انتهای پیام/ش

واکنش آیت الله خاتمی به نقد امام زمان(عج)

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل