کد خبر: ۶۴۰۱۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئيس كميسيون اجتماعى مجلس شورای اسلامی به مشكلات داروسازان اشاره و راهكارهايى در اين زمينه عنوان كرد.

شركت‌هایی که براى داروسازان كيسه دوخته‌اند!/ كليد حل مشكلات داروخانه ها به دست كيست؟عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به جلسه نمایندگان با داروسازان از سراسر کشور گفت: بيمه ها از اول تیر ماه پرداختی به داروسازان نداشتند؛ همچنین شرکت های دارویی خصولتی‌ که وابسته به سازمان بیمه سلامت یا تامین اجتماعی هستند مطالبات خود را از داروخانه‌ها طلب کردند.

وی ادامه داد: در وضع كنونى نه تنها سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات داروسازان را پرداخت نکرده‌اند بلکه شرکت‌های وابسته به بیمه سلامت و تامین اجتماعی مطالبات خود را از داروخانه‌ها طلب و به مراجع قانونی شکایت کردند.

 شكايت شركت‌هاى دارويى  براى رسيدن به سود ١٢ درصدى

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شرکت‌های دارویی خصولتی‌ وابسته به بیمه سلامت و تامین اجتماعی قصد دارند با شکایت به مراجع قانونی افزون بر دریافت مطالبات خود، 12 درصد سود از داروخانه‌ها دریافت کنند که این مصداق بی عدالتی است، این درست نیست که سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات داروسازان را نپردازند و شرکت‌های وابسته به آنها مطالبات خود را با چند درصد سود خواستار شوند.

عزیزی تصریح کرد: به دنبال گلایه داروسازان به نمایندگان مجلس در خصوص پرداخت نشدن مطالبات از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و شکایت شرکت‌های دارویی وابسته به آنها، جلسه اى با نمايندگان داروسازان در كميسيون اجتماعى برگزار شد و مشكلات را به مسئولان مربوطه منتقل خواهيم كرد، تلاش مى كنيم تا اين مسائل برطرف شوند.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که داروسازانی با صبر و عطوفت با سازمان‌های بیمه‌گر برخورد می‌کنند شرکت‌های دارویی وابسته به بیمه‌ها هم باید با داروسازان با مهربانی و عطوفت برخورد کنند زیرا دوستی و تعامل باید 2 طرفه باشد.

عزیزی با بیان اینکه وقتی نسخ‌ دریافت شده در داروخانه‌ها به بیمه سلامت و تامین اجتماعی تحویل داده می‌شود، بیمه‌ها 2 ماه براى رسيدگى به اين نسخه ها فرصت دارند و پس از اين ٢ ماه سازمان‌های بیمه‌گر باید مطالبات داروخانه‌ها را پرداخت کنند.

وی ادامه داد‌: اکنون 6 ماه است که داروسازان مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند که 2 ماه آن مربوط به رسیدگی به نسخ است و 4 ماه تاخیر در پرداخت وجود دارد که این میزان تاخیر مورد قبول نیست.

بدهى دولت به بيمه‌ها مسبب اصلى مشكلات داروسازان

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از محل اختلاف در ارز، دولت باید 1800 میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت پرداخت می‌کرد، گفت: متاسفانه از این 1800 میلیارد تومان فقط 25 میلیارد تومان به تامین اجتماعی پرداخت شده است که همین میزان عامل بدهى انباشته و به دنبال آن نارضایتی داروسازان شده است.

عزیزی افزود: اگر دولت بر اساس قانون مصوب مجلس این 1800 میلیارد تومان از محل اختلاف در ارز را به سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت پرداخت کند، سازمان‌های بیمه‌گر می‌توانند بدهی خود را در حوزه سلامت پرداخت کنند تا مشکلات که بخشی از آن مربوط به داروسازان است حل شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاكيد کرد: اگر دولت بدهی خود را به بیمه‌ها پرداخت کند، بیمه نیز می‌تواند مطالبات داروخانه‌ها و مراکز درمانی را تسويه کند که به دنبال آن نارضایتی‌ها از بین خواهد رفت.

عزیزی با بیان اینکه ما در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم تا با پیگیری‌، دولت و سازمان‌های بیمه‌گر به وظیفه خود عمل کنند و به دنبال آن نارضایتی‌ها کمتر شود، گفت: افزون بر اين شرکت‌های دارویی خصولتی‌ نیز بايد با داروسازان مهربان باشند و تا زمان پرداخت مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه‌گر صبر پیشه و از داروسازان شکایت نکنند.

انتهاى پيام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
خصولتی ها به معنای ترکیب دولتی و خصوصی است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
مگه میخوان چیکار کنن؟
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر