کد خبر: ۶۴۰۴۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: آمریکا می‌خواهد تا با تحریک کره شمالی، میان دو کره جنگ به راه بیندازند و از این مسئله استفاده کند.

سیدی* قربانی* آمریکا سعی دارد که با تحریک کره شمالی میان دو کره جنگ به راه بیندازدحسین کنعانی‌مقدم کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به صلح کره شمالی و جنوبی و نقش آمریکا در ایجاد آشوب میان دو کره، اظهار کرد: آمریکایی‌ها همواره برای نفوذ در مناطقی مانند آلمان شرقی و غربی، سودان و دو کره جنوبی و شمالی به دنبال ایجاد آشوب بوده‌اند.

وی افزود: تجربه نشان داده که کشورهای فوق به دلیل اتحاد و مشترکات فرهنگی که دارند، تمایل به سمت ایجاد وحدت داشته‌اند و به نظر می‌رسد که کره جنوبی و شمالی اولین گام را به واسطه حضور در المپیک زمستانی با پرچمی واحد، برداشته‌اند و ممکن است این حرکت اقدام مثبتی در جهت یکپارچگی دو کره باشد.

کنعانی‌مقدم تصریح کرد: به نظر می‌رسد که آمریکا از وحدت میان دو کره به شدت وحشت دارد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به این مسئله که ممکن است آمریکا مجددا درصدد ایجاد تفرقه میان دو کره برآید، بیان کرد: آمریکایی‌ها کماکان سعی می‌کنند که با تحریک کره شمالی در مسائل هسته‌ای میان دو کره جنگ به راه بیندازند تا بتواند از این مسئله در جهت منافع خود استفاده کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر