شمسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

فعالیت 176 کمپ ترک اعتیاد میان مدت در استان تهران

معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران از فعالیت 176 کمپ ترک اعتیاد میان مدت، در این استان خبر داد.

فعالیت 176 کمپ ترک اعتیاد میان مدت در استان تهرانحمیدرضا شمسی، معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران، در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: در حال حاضر 176 مرکز دارای مجوز از سازمان بهزیستی، به عنوان کمپ ترک اعتیاد در استان تهران فعالیت می کنند.

شمسی در ادامه تصریح کرد: در مجموع در این 176 کمپ ترک اعتیاد، 3 هزار و 500 معتاد متجاهر و بیش از 2 هزار بیمار دیگر نیز در این مراکز حضور دارند.

وی تصریح کرد: ظرفیت هر یک از مراکز ترک اعتیاد میان مدت سازمان بهزیستی در استان تهران، چیزی در حدود 40 نفر است و هر یک از معتادان پس از ورود به مراکز فوق، خدمات درمانی و مراقبتی مورد نیاز را دریافت می کنند.

معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران، خاطرنشان کرد: کمپ های ترک اعتیاد فوق تحت عنوان مراکز اقامتی میان مدت، به معتادانی که به این مراکز مراجعه می کنند، خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند.

شمسی در تشریح دوره حضور معتادان در مراکز اقامتی میان مدت گفت: هر یک از معتادان در این مراکز، حداقل به مدت یک دوره یک ماهه حضور دارند و از خدمات موجود بهره مند می شوند.

وی تاکید کرد: نظارت بر عملکرد فعالیت سایر کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد که با دریافت مجوز سازمان بهزیستی کشور، به پذیرش و درمان معتادان اقدام می کنند، توسط مسئولان این سازمان، ماهی یک بار به طور مستمر انجام می شود.

639 هزار تومان، هزینه حضور معتادان تمایلی در مراکز میان مدت

معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران یادآور شد: در حال حاضر در استان تهران 3 مرکز اقامتی بلند مدت ( TC) برای پذیرش و تحت درمان قرار دادن معتادان وجود دارد و طول دوره حضور افراد در این مراکز بیش از یک ماه است.

شمسی  اضافه کرد: برخی از مراکز درمانی ترک اعتیاد نیز با عنوان مراکز ارائه خدمات سرپایی در استان تهران وجود دارند که به صورت روزانه نسبت به پذیرش معتادان و درمان سرپایی آن ها اقدام می کنند.

وی در پایان تصریح کرد: بر اساس آخرین گزارش‌ها مبلغ پذیرش هر یک از معتادان در کمپ ها و مراکز میان مدت، 639 هزار تومان است و معتادانی که به صورت تمایلی به این مراکز مراجعه می کنند موظف به پرداخت این مبلغ هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها: بهزیستی ، اعتیاد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار