کد خبر: ۶۴۲۰۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۶
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ؛

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: عرضه داروهای نیروزا و هورمونی در باشگاه های بدنسازی که صلاحیتی در تجویز دارو ندارند، افزایش یافته است.

داروهای نیروزا باعث وارد آمدن آسیب های جدی و حتی مرگ در جوانان  می شودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ قباد محمدی  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  گفت: استفاده نادرست از داروهای نیروزا مخصوصا داروهای قاچاق که توسط افراد غیر متخصص تجویز می شود موجب وارد آمدن آسیب های جدی و حتی مرگ و میر زودهنگام در جوانان شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه عرضه انواع مکمل ها و داروهای نیروزا و هورمونی در باشگاه های بدنسازی که هیچگونه صلاحیتی در تجویز دارو ندارند رونق بسیاری گرفته است.

محمدی گفت:️ ما برآن شدیم تا با همکاری بین معاونت غذا و دارو و انجمن داروسازان و صنف داروسازان برای این مشکلات چاره اندیشی کنیم و راهکاری مناسب برای ساماندهی عرضه مکمل های ورزشی در نظر بگیریم.

وی افزود:️ تقویت هرچه بیشتر انجمن داروسازان می تواند منجر به خدمات رسانی بهتر به مردم شود و ما باید از توان بسیار بالا و پتانسیل بالقوه ای که در این انجمن وجود دارد در جهت خدمت رسانی به مردم استفاده کنیم.انتهای پیام/ز


خطر داروهای نیرو زا برای ورزشکاران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر