کد خبر: ۶۴۲۰۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۷

نخست وزیر مجارستان و صدراعظم اتریش از مخالفان سرسخت آوارگان و مهاجران در اتحادیه اروپا بر حفاظت از مرز‌های خارجی این اتحادیه به شکلی بسیار رادیکال تاکید کردند.

اتریش و مجارستان به حفاظت از مرز‌های خارجی اتحادیه اروپا تاکید کردندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از وین؛ نخست وزیر مجارستان و صدراعظم اتریش از مخالفان سرسخت آوارگان و مهاجران در اتحادیه اروپا بر حفاظت از مرز‌های خارجی این اتحادیه به شکلی بسیار رادیکال تاکید کردند.

سباستین کورتس صدراعظم اتریش در یک نشست مطبوعاتی مشترک در وین با همتای مجاری خود بر تشدید مبارزه علیه مهاجرت‌های غیرقانونی و کمک بیشتر برای کشور‌های مبدا تاکید کرد.

صدراعظم اتریش در این نشست مطبوعاتی عضویت کشورش در گروه ویشه گراد شامل (جمهوری چک؛ اسلواکی؛ مجارستان؛ لهستان) را رد کرد و گفت که اتریش تلاش دارد بعنوان یک پل ارتباطی بین کشور‌های اروپای شرقی و مرکزی و غرب اروپا باشد.

صدراعظم اتریش تاکید کرد: باید مهاجران غیرقانونی را متوقف سازیم تا امنیت در اروپا تضمین شود.

ویکتور اوربان نخست وزیر راست گرای مجارستان هم در این نشست مطبوعاتی گفت: بزرگترین خطر برای اروپا مهاجرت اقوام است که ما امروز ان را بعنوان مهاجران محسوب می‌کنیم.

اوربان تاکید کرد: هر کسی که بطور غیرقانونی به اروپا سفر می‌کند باید متوقف شود و به کشورش برگردانده شود.

کورتس و اوربان در این نشست مطبوعاتی بر حفاظت از مرز‌های خارجی اتحادیه اروپا تاکید کردند.

ویکتور اوربان در این باره گفت:: اگر ما خواستار شنگن هستیم باید مرز‌های خارجی خود را ببندیم و مرز‌های داخلی خود را باز کنیم. امروز برخی می‌خواهند که ما مرز‌های خارجی را باز کنیم و مرز‌های داخلی را ببندیم.

انتهای پیام/

اتریش و مجارستان، مخالف ورود آوارگان و مهاجران به اتحادیه اروپا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر