کد خبر: ۶۴۲۰۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵

شرکت برشنا اعلام کرده است که قرارداد خرید برق از کشور ترکمنستان را  تمدید کرده است.

قرارداد خرید برق افغانستان از ترکمنستان تمدید شدبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت برشنا اعلام کرده است که قرارداد خرید برق از کشور ترکمنستان را  تمدید کرده است.

امان الله غالب، رئیس برشنا اعلام کرد: طی سفری که با هیات مشترک از جانب افغانستان به کشور دوست ترکمنستان داشتیم، قرارداد خرید برق در سال جاری میلادی از کشور ترکمنستان برای ولایات هرات، فاریاب و سرپل را با قیمت توافقی آن به امضا رساندیم‌.

آقای غالب نوشته که در این قرارداد به تعقیب قراردادهای گذشته براساس اصل قرارداد موجود توافق صورت گرفته و طرفین تعهد سپردند که در برابر عرضه انرژی برق، مبلغ معین آن پرداخت خواهد گردید.

وی تاکید کرده که این اقدام شرکت برشنا گام ارزنده بسوی بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم در ساحات مربوطه به شمار می رود.

این در حالی است که حدود یک ماه قبل، منابع محلی ولایت از قطع شدن بخشی از برق ولایت هرات که از کشور ترکمنستان تامین می‌شد، خبر داده بودند.

به نوشته جمهور، این برق بعد از مدت کوتاهی با توافق ترکمنستان و افغانستان دوباره وصل شد، ولی دو طرف اعلام کردند که باید دو کشور قرارداد جدیدی را امضا کنند.

مسئولان برشنا در هرات گفته بودند که قرارداد واردات برق ترکمنستان به ولایت هرات به اتمام رسیده و کشور ترکمنستان برای تمدید قرارداد خواستار افزایش قیمت صد درصد آن شده است.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر