کد خبر: ۶۴۲۱۳۴۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: با توجه به تحولات سریعی که در علوم وفنون مختلف مختلف در جریان است معلومات و تجربیات کارشناسان رسمی دادگستری نیز ضرورتا بایستی روزآمد و متناسب با نیاز جامعه و مراجع قضائی باشد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، یدالله موحد درنشست با هیات مدیره جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری برگزار گردید،گفت:بروز شدن دانش کارشناسان محتاج اراده و سیاست گذاری وبرنامه ریزی هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی در سطح ملی واستانی است هرچند درگذشته اقدامات مثبتی در این زمینه رخ داده اما باید با قوت استمرار یابد وتکمیل شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد:تفاوت در اظهار نظرهای کارشناسی فاحش و در برخی موارد غیرقابل قبول وغیر منطقی است لذا انتظار می رود با تشکیل کمیته های تخصصی وهماهنگ سازی از این وضعیت پیشگیری شود و اختلافات به حداقل ممکن کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری از فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات در حوزه کارشناسی ضرورت دارد، اعلام کرد: کانون های کارشناسی نیز باید گام های موثر و هماهنگی با پیشرفت هایی که در قوه قضائیه در جریان است بردارند تا دچار عقب افتادگی در این حوزه نگردند.

رییس شورای قضائی استان کرمان بیان کرد:معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کرمان این آمادگی را دارد تاکانون کارشناسان استان را پشتیبانی ومساعدت نماید.

رییس دادگاه انتظامی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان تاکید کرد:سلامت و اتقان کار کارشناسی که در بسیاری از موارد، مبنایی است برای آراء قضائی و نتیجتا اجرای عدالت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است

وی با اشاره به اینکه هرکدام از کارشناسان خود سرمایه های اجتماعی کشور هستند وصیانت از سرمایه های اجتماعی یک امر حیاتی است ،عنوان کرد:به تناسب اهمیت موضوع هیات مدیره کانون با همکاری دستگاه های مرتبط باید تدابیری اتخاذ نمایند تا از هرگونه انحراف وکجروی جلوگیری وبا مصونیت سازی کارشناسان سطح سلامت کارشناسان ونظریات کارشناسی را ارتقاء بخشید.

این مقام ارشد قضائی استان ادامه داد:در موارد لازم که بحث حیثیت جامعه کارشناسی مطرح است برای دفاع از این جامعه خدوم نباید اغماض کرد وبا قاطعیت بایستی برخورد بعمل آید.

موحد گفت:نکته مهم این است با برگزاری جلسات مشترک وتبادل نظر وتمهیدات تلاش شود که فرآیند کارشناسی ها تعریف شده و استاندارد سازی گردد.

وی در پایان بیان داشت:قرار کارشناسی که توسط قضات صادر گردد آنچنان جامع و روشن و مرتبط با موضوع دعوا باشد تا کارشناس سریع متوجه شده وبه روشنی بتواند اظهار نظر کند چون این قرار سنگ بنای کارشناسی است و اگر ابهام داشته باشد جریان کار با ابهام مواجه وزمانبر خواهد شد لذا ضرورت دارد با یک کار مشترک کلیه مراحل کارشناسی استاندارد سازی گردد تا با سرعت و دقت لازم پرونده به نتیجه عادلانه منتهی گردد.

انتهای پیام/ی

سلامت و اتقان کار کارشناسی مبنایی است برای آراء قضائی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر