کد خبر: ۶۴۲۱۳۹۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ریگان گفت: دو طایفه سابکی وشهیکی بعد از گذشت ۵ سال امروز در مراسمی در فرمانداری صلح وسازش کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علیرضا غلامشاهزاده معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ریگان گفت: دو طایفه سابکی وشهیکی در شهرستان ریگان طی سال های مختلف اختلافاتی در زمینه مرزهای جغرافیایی خود داشتند که امروز طی مراسمی صلح وسازش کردند .


وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کدورت هایی بین این دو طایفه طی این مدت صورت گرفته بود که در بعضی از مواقع منجر به نزاع ودرگیری شده بود امروز با حضور سران طوایف این دو طایفه تمامی اختلافات برطرف شد .


معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ریگان با بیان اینکه نعمت آرامش و امنیت یکی از بزرگترین نعمت های خداوند به بندگان است، افزود: دو طایفه شهیکی و سابکی که از طوایف اصیل و ریشه دار شهرستان هستند اکنون باعث سرور است که بین این دو طایفه به صلح و صفا تبدیل شد.

غلامشاهزاده بیان داشت :در شهرستان ریگان طوایف مختلفی در کنار یکدیگر زندگی می کنند که در صلح وسازش وآرامش خاطر زندگی می نمایند .


وی افزود: تمام تلاش ما در شهرستان این است که تمامی طوایف در کنار یکدیگر با انسجام واتحادی که با یکدیگر دارند در این شهرستان زندگی کنند،اختلاف و درگیری میان طوایف می‌تواند به امنیت منطقه خدشه وارد کند و در همین راستا و با هدف تحکیم وحدت میان مردم ریگان تلاش‌هایی صورت گرفت تا زمینه صلح و سازش طوایف فراهم شود.


در شهرستان ریگان 16طایفه و60تیره در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

انتهای پیام/ی

آشتی طوایف در ریگان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر