کد خبر: ۶۴۲۱۴۵۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵
معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان؛  

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان ناکارآمدی آموزش‌ها در کشور را ناشی از دولتی بودن آن دانست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ،  امید حاجتی، معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان گفت: خوزستان در تعداد آموزش‌دیدگان فنی حرفه ای در رتبه 29 کشور است و در نسبت جمعیت به ازای هر مرکز فنی حرفه ای در رتبه 12 و در تعداد مربیان در رتبه 4 کشور قرار دارد.

وی افزود: آموزش حداقل در 2 زمینه فرهنگی و فنی بسیار مهم است. بخش خصوصی به راحتی از عهده آموزش و برگزاری دوره‌ها بر می‌آید. دولت باید ضمن قرارگرفتن در جایگاه سیاست گذاری و هماهنگی و تدوین ضوابط اساسی، کارهای اجرایی در این زمینه را به بخش خصوصی واگذار کند.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان بیان داشت: ساختار دولتی، کارکنان را بی انگیزه می‌کند و کارمندان به محض آنکه وضعیت استخدامی آن‌ها مناسب شود، باری به هر جهت فعالیت می‌کنند و نگرانی از بابت راندمان کاری ندارند و این مسئله را همگانی می‌دانند.

وی گفت: بخش خصوصی با انجام نیازسنجی به سود و زیان خود می‌اندیشد و باید قبول کنیم که بسیار کارآمد تر از بخش دولتی است که برای مثال یکی از مشکلاتی که دانش‌آموزان ودانشجویان ما در تمام دنیا با آن مواجه هستند، زبان انگلیسی است که گاهی در محافل مختلف مورد تمسخر نیز قرار می‌گیرند.

حاجتی اظهار کرد: دانش آموزان 12 سال در مدرسه که بهترین دوران یادگیری است وقت و هزینه صرف می‌کنند در حالی که اگر کسی امتحان نگیرد آن مطالب به چه درد آن‌ها می‌خورد؟ در دانشگاه نیز مطالبی آموزش داده می‌شود که اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بعد را نداشته باشند و به بازار کار وارد شوند باز هم مشخص نیست آن مطالب تا چه اندازه برای آنها مفید خواهد بود.

وی افزود: پس از دانشگاه نیز برای مهارت‌آموزی، به فنی‌حرفه‌ای‌ها روی آورده می‌شود تا بتوانند از پس کار اداری یا شرکت خصوصی بر بیایند که باز هزینه و وقت بیهوده صرف می‌شود. انتظارات از ابتدا بد شکل گرفته است، چه لزومی دارد همه به دانشگاه بروند و درس بخوانند؟

معاون استاندار خوزستان در رابطه با تجهیز مجتمع‌های فنی‌حرفه‌ای از محل اعتبارات استانی، گفت: اگر قصد ادامه روند موجود را نیز داریم، تجهیزات فنی حرفه‌ای طبق قانون باید از ردیف ملی بودجه و از طریق سازمان فنی حرفه ای تأمین شود.

وی بیان کرد: با توجه به توسعه فعالیت‌های نفتی غرب کارون و نیروهای بسیاری که برای آن مورد نیاز دارد، با پیگیری صورت گرفته برخلاف نظر وزارت نفت، مدیریت انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور برای احداث و تجهیز واحدهای آموزش فنی در خوزستان از محل اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت موافقت کرد.

 انتهای پیام/م

رتبه 29 خوزستان در تعداد آموزش‌دیدگان فنی حرفه ای

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر