کد خبر: ۶۴۲۱۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۸
رئیس دیوان عدالت اداری:

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ۹۷۱ پرونده مربوط به تامین اجتماعی در اجرای احکام دیوان عدالت اداری است که بیشتر آن‌ها مربوط به سال ۹۵ است که از این مجموعه خواسته ایم تا پایان سال همه این احکام اجرا شوند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی عصر چهارشنبه در همایش سراسری روسا و کارشناسان ارشد حقوقی سازمان تامین اجتماعی افزود: تاکید دیوان عدالت اداری بر اجرای حکم است و اگر حکم قطعی دیوان به هر دلیلی اجرا نشود، فرد ذی حق را عصبانی می‌کند و در ماده ۱۰۷ قانون دیوان عدالت اداری نیز تاکید شده که آرای دیوان پس از ابلاغ، به فوریت باید اجرا شوند.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۵ هزار پرونده تامین اجتماعی در اجرای احکام مانده بود که بیشتر این احکام در یک سال گذشته اجرا شد و رویکرد قانون گرایی در سازمان تامین اجتماعی قابل تحسین است.

بهرامی خاطر نشان کرد: تاکید بر رسیدگی سریع به امور مردم شامل دیوان هم می‌شود و به شعبه‌های بدوی و تجدید نظر دیوان عدالت اداری تاکید شده که باید تا پایان سال تمامی پرونده‌های سال ۹۵ به قبل را مختومه کنند تا برای سال آینده، تنها پرونده‌های سال ۹۶ باقی مانده باشد.

به گفته رئیس دیوان عدالت اداری برای یک حکمرانی خوب در نظام جمهوری اسلامی نباید اجازه داد مردم با دو یا سه سال معطلی در راهرو‌های دادگاه‌ها حق خود را بگیرند.

بهرامی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم مردم برای احقاق حق مجبور نباشند به دادگاه بروند و بدون مراجعه به مرجع قضایی بتوانند زودتر به حق خود برسند.

رئیس دیوان عدالت اداری یادآور شد: رسیدن به این هدف نیازمند قوانین شفاف است و قانون‌های موجود در برخی موارد رخنه‌هایی دارد که موجب سوء استفاده افرادی می‌شود که حقی ندارند.

 

انتهای پیام/پ

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر