کد خبر: ۶۴۲۱۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۶
مرکز آمار اعلام کرد:

براساس برآورد مرکز آمار میزان تغییرات بخش صنعت در فصل پاییز 96 ، معادل 12.7 درصد بوده این در حالیست که تورم فصلی در این بخش اقتصاد 10.2 درصد اعلام شده است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از مرکز آمار ، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل پاییز ١٣٩٦ به عدد ٢٤٢,٧ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (٢٢٢.٨)، ٩.٠ درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل (٢٠٥.٢)، ١٨.٣ درصد افزایش داشته ­است.

درصد تغییرات متوسط شاخص کل بخش صنعت در چهار فصل منتهی به فصل پاییز سال ١٣٩٦ نسبت به متوسط شاخص در چهار فصل منتهی به فصل پاییز سال قبل (نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت) معادل ١٢,٧ درصد بوده که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ١٣٩٦ (١٠.٢ درصد)، افزایش داشته است

شاخص قیمت تولیدکننده در زیر بخش "صنایع تولید زغال سنگ- پالایشگاه‌های نفت" با ١٦,٩ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، بیش­ترین تاثیر را در افزایش شاخص کل فصل پاییز داشته ­است. شاخص قیمت زیربخش‌های "تولید فلزات اساسی" با ١١,٠ درصد،"تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم­تریلر" با ٢,٦ درصد، "صنایع محصولات شیمیایی" با ٣,٧ درصد، "صنایع مواد غذایی و آشامیدنی" با ١,٥ درصد و "ماشین‌آلات و دستگاه‌های مولد وانتقال برق" با ٧,٨ درصد افزایش نسبت به فصل قبل به ترتیب رتبه‌‌های بعدی را در افزایش شاخص قیمت تولیدکننده کل بخش صنعت در فصل پاییز دارا می‌باشند.

در فصل مورد بررسی، شاخص قیمت تولیدکننده در زیر بخش‌های‌ " تولید محصولات از توتون و تنباکو سیگار " و "تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی " نسبت به فصل قبل بدون تغییر بوده­ است. همچنین، شاخص قیمت در زیربخش " تولید رادیو و تلویزیون و دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی" نسبت به فصل قبل کاهش داشته است.شدت اثرگذاری در دیگر زیربخش‌ها بر روی شاخص کل، مثبت و کمتر از موارد فوق‌الذکر می‌باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر