کد خبر: ۶۴۲۲۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹

همزمان با دهه اول فاطمیه و مقارن شدن آن با ایام الله دهه فجر، می‌توانید بیانیه هیئت رزمندگان اسلام را در گزارش بخوانید.

بیانیه هیات رزمندگان اسلام به مناسبت مقارن شدن ایام فاطمیه و دهه فجربه گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از روابط عمومی هم زمانی دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با دهه فاطمیه فرصت مغتنمی برای پاسداشت هر دو پدیده معنادار حرکت آفرین و جهت دهنده است.
 
هر دو دهه، نقش سازنده و پیشبرنده برای رسیدن به قله‌های آرمانی و تکامل بشری دارد. گرچه یکی حزن انگیز و یادآور رنج‌ها و مظلومیت‌های حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها و ناله‌های عرشیان و سوخته دلان زمین در غم شهادت آن بانوی گرامی است؛ و دیگری فرح بخش و یادآور روز‌های نورانی و منتهی به یوم الله ۲۲ بهمن ۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی؛ لکن هر دو دارای یک مبدا و مقصد می‌باشند. انقلاب اسلامی با ماهیت دینی، رویکردی جز احیای ارزش‌های مکتب فاطمی ندارد.
 
حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، انسان کاملی بود که برای نجات بشریت و جلوگیری از انحطاط جامعه نوپای اسلامی، از هیچ کوششی دریغ نکرد و سرانجام در این جهاد فی سبیل الله، مظلومانه به شهادت رسید. انقلاب اسلامی هم با همین هدف متعالی و با رهبری فرزندی از سلاله رسول الله صلی الله علیه و آله پدید آمد، از این منظر دهه فاطمیه را که دهه حزن و اندوه، دهه آه و ناله، و دهه همراهی با ناله‌های شبانه علی علیه السلام و فرزندانش به حساب می‌آید.
 
می‌توان با دهه مبارک فجر و سالگرد جشن پیروزی انقلاب اسلامی، همانند دو روی یک سکه دید. هیچ تفاوتی میان آرمان ها، اهداف و ارزش‌هایی که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها برای تحقق آن جان فشانی کرد، با آرمان ها، اهداف و ارزش‌هایی که انقلاب اسلامی در پی تحقق آن است، وجود ندارد. انقلاب اسلامی از مکتب فاطمی سر چشمه گرفته و برای تحقق همان ارزش‌هایی پدید آمده که حضرت زهرا سلام الله علی‌ها در پی آن بود؛ بنابراین ضرورت دارد، ما برای تمامی مجالس عزاداری در دهه فاطمیه و نشست‌ها و مراسم‌های دهه مبارک فجر، با چنین نگاه و رویکردی برنامه ریزی شود. مسئولان و دست اندرکاران هیات‌های مذهبی، سخنرانان و مداحان، با رویکردی تبیینی و تحلیلی، آرمان‌ها اسلامی و انقلابی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه را، و همسویی این آرمان‌ها با مکتب فاطمی را برای مردم و خصوصا نسل جوان تبیین و تشریح کنند.
 
دشمنان مکتب فاطمی، همان دشمنان مکتب خمینی عزیز هستند و دشمنان این دو مکتب دارای مبانی، اصول و آرمان مشترک، همینک در برابر پرچمدار با صلابت این راه نورانی، یعنی امام خامنه‌ای عزیز صف آرایی کرده اند. مجالس عزای فاطمی باید خروجی اش، تقویت جبهه ولایت با ساخت نیرو‌های انقلابی باشد. مگر نه این است که حضرت زهرا سلام الله علیها، اول شهید دفاع از ولایت و جبهه‌ی حق بود. اینک جبهه کفر، شرک و نفاق با تمام امکانات خود، در برابر جبهه حق و ولایت صف آرایی کرده، تلاش می‌کند بین مردم و ولایت فاصله ایجاد کند.
 
این جبهه باطل تلاش می‌کند، نسل جوان را نسبت به اصل حرکت انقلاب اسلامی با برجسته سازی و بزرگ نمایی مشکلات، بدبین ساخته و او را به کژ راهه‌ای که می‌خواهد بکشاند. در شرایط جنگ اقتصادی و جنگ نرم قرار داریم و در این شرایط که دشمنان به بحران آفرینی در داخل کشور فاطمی دل بسته اند، باید از ظرفیت‌های دهه فاطمیه و دهه فجر انقلاب اسلامی با داشتن رویکرد تبیینی و بصیرت افزایی، برای خنثی سازی مکر و حیله دشمنان استفاده کرد. به طور قطع خشنودی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، در داشتن چنین رویکرد‌هایی برای تقویت جبهه اسلام و ولایت است. آن حضرت خود رویکردی بصیرت افزا داشت و همواره تلاش می‌کرد؛ مردم را نسبت به خطرات و توطئه‌های علیه اسلام و جبهه حق آگاه سازد.
 
آن بانوی دو عالم و فخر بشریت و انسان کامل، به دست کسانی شهید شد که از همین رویکرد ولایتمدارانه، حق طلبانه و بصیرت افزایش، رعب و وحشت داشتند. به طور قطع آن شهیده مظلومه، انتظارش از فاطمیون در دهه فاطمیه و دهه فجر انقلاب اسلامی، بر پایی مجالس با همین رویکرد‌های دشمن شکن است.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر