کد خبر: ۶۴۲۲۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
مجیدزاده مطرح کرد؛

رئیس پژوهشکده سرطان سينه جهاد دانشگاهى مهم‌ترين علت ابتلا به سرطان را نام برد.

مهم‌ترین عللى که سرطان را به جانتان مى اندازد/ هزینه میلیونى درمان سرطان سینه در مراکز خصوصىبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کیوان مجیدزاده رئیس پژوهشکده سرطان سينه جهاد دانشگاه در حاشیه همایش سرطان پستان و باروری در جمع خبرنگاران گفت: شایع‌ترین سرطان در خانم ها، سرطان سينه است افزون بر اين شایع‌ترین علت مرگ زنان اين سرطان محسوب مى شود.

وی در ادامه با بيان اينكه نرخ بروز سرطان در ایران نسبت به کشورهای غربی پايين تر است،گفت: با وجود اين تعداد مراجعان به مراکز درمانی در کشور رو به افزايش است.

افزایش شیوع ابتلا به سرطان در دنيا

رئیس مرکز تحقیقات سرطان جهاد دانشگاهى افزود: با اجراى طرح تحول سلامت، درمان سرطان در مراکز دولتی با هزینه بسیار کمتری انجام مى شود، اين در حالى است كه هزينه درمان سرطان سينه در مراکز خصوصی حدود پنج الی 6 میلیون تومان است.

وى خاطرنشان کرد: به طور کلی شيوع سرطان در دنيا رو به افزايش است و يكى از علل مهم آن بالارفتن امید به زندگی است.

مجيد زاده تصريح كرد: با رشد تكنولوژى و ارتقاء روش‌های درمانی و تشخیصی اكنون بيشتر سرطان ها تشخيص داده مى شود و اين خود يكى از علل افزايش آمار سرطان‌ محسوب مى شود، اين در حالى است كه در گذشته افراد زيادى به علت ابتلا به سرطان و بدون تشخيص بيمارى جان خود را از دست مى دادند.

رييس پژوهشكده سرطان جهاد دانشگاهى با اشاره به برخى علل ابتلا به سرطان اظهار کرد: به طور کلی نرخ ابتلا به سرطان در جهان رو به افزایش است و صنعتی شدن جوامع، چاقی، اضافه وزن، كم تحركى و بى تحركى، مصرف فست فود و استعمال دخانيات از مهم‌ترين علل ابتلا به اين بيمارى محسوب مى شوند.

وى با بيان اينكه استرس يكى از علل ابتلا به سرطان شناخته شده است، گفت: با وجود افزايش نرخ سرطان اما درمان‌ها در حال پيشرفت هستند و خوشبختانه در حال حاضر طول عمر بیماران افزایش پیدا کرده است.

مجیدزاده با تاکيد بر آگاهى بخشى در زمينه سرطان خاطرنشان کرد: تشخیص زودهنگام در پیشگیری و درمان به موقع سرطان بسيار تاثيرگذار است.

انتهاى پيام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر