کد خبر: ۶۴۲۲۳۴۹
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان از هدف‌گذاری صورت گرفته برای ایجاد بیش از ۱۲ هزار فرصت شغلی در زنجان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ یوسفی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه هدف‌گذاری دولت برای ایجاد اشتغال در قالب‌های مختلف ۹۷۰ هزار فرصت شغلی بوده است، افزود: با توجه به ظرفیت‌های استان زنجان، سهم استان از این تعداد فرصت شغلی در حدود ۱۲ هزار ۵۰۰ شغل است که قرار است در سه قالب توسعه رسته‌های منتخب، اشتغال حمایتی و مشوق‌ها محقق شود..

وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری صورت گرفته برای ایجاد اشتغال در قالب توسعه رسته‌های منتخب ۷ هزارو ۶۵۴ فرصت شغلی است، تصریح کرد: در مرحله اول، شاهد تخصیص اعتباری به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری بودیم. همچنین از محل منابع قرض‌الحسنه نیز مبلغ ۱۹۲ میلیارد ریال برای حمایت از اشتغال در زمینه مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است.

یوسفی در ادامه با اشاره به رسته‌های منتخب اولویت‌دار در حوزه اشتغال روستایی، افزود: صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی، گردشگری، پوشاک و منسوجات، دامپروری، تولید محصولات ریخته‌گری آهن و فولاد، فرآوری زیتون، فناوری اطلاعات، شیلات، کفش و مصنوعات چرمی، فرش دستباف و دست‌بافته‌ها از جمله رسته‌های منتخب اولویت‌دار در حوزه اشتغال روستایی به‌شمار می‌رود.


انتهای پیام/ر

اختصاص هزینه ۱۹۲ میلیارد ریالی برای حمایت مشاغل خانگی در زنجان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر