کد خبر: ۶۴۲۲۶۷۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان کرمان بهشت معادن ایران است و در دولت تدبیر و امید شکوفایی بسیار خوبی در حوزه زمین شناسی خواهیم داشت.

استان کرمان بهشت معادن ایران استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح همزمان پروژه‌های مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر و طرح‌های اقتصادی و زیربنایی با حضور رییس جمهور گفت :استان کرمان بهشت معادن ایران است و در دولت تدبیر و امید شکوفایی بسیار خوبی در حوزه زمین شناسی خواهیم داشت.

وی افزود : 8میلیارد دلار منابع برای فعالیت‌های درون صنعت نیاز است که با پیش بینی های انجام شده تأمین آن قطعی است

شریعتمداری با اشاره به اینکه ایران با تولید 30 میلیون تن آهن اسفنجی در دنیا در رتبه اول قرار دارد خاطرنشان کرد : در حوزه تولید فولاد به مرز 32 میلیون تن رسیده ایم که در چشم انداز 1404 باید این رقم به 55 میلیون تن برسد، که برای تحقق آن به 12 میلیارد یورو تامین مالی نیاز داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : فعالیت های اکتشافی مهمترین فعالیت‌های معدنی است، کار اکتشاف در دولت دوازدهم به طور جد دنبال می‌شودکه به دنبال استفاده از تجربیان جهان در این خصوص هستیم.

وی افزود : زنجیره فولاد موضوع مهمی برای ایجاد توازن است، 62 درصد فولاد خاور میانه در ایران تولید می شود که بخش زیادی از آن در دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.

شریعتمداری خاطرنشان کرد : 110میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور در دست اقدام است که رشد فیزیکی آن 57 درصد است و با بهره برداری از این پروژه ها، مشکل اشتغال کشور تا حدودی مرتفع خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود : مهمترین اقدام شرکت صنعتی معدنی گل گهر توجه به مسؤولیت اجتماعی خود است، یکی از اقدامات گل گهر در راستای اجرای مسؤولیت اجتماعی ، ایجاد مرکزهای عام المنفع بوده است.


انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر