کد خبر: ۶۴۲۲۶۸۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶

وزیر راه در آئین افتتاح بزرگراه جیرفت به بم اظهار داشت: این منطقه بسیار حادثه‌خیز است و با افتتاح این بزرگراه اقدام مهمی برام مردم برداشته شد.

افتتاح سه پروژه عمرانی با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در جیرفتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ آخوندی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رئیس جمهور در این سفر دو پروژه بزرگ ریلی را مد نظر قرار داد گفت: پروژه ریلی بم جیرفت به سمت جاسک بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در این سفر دو پروژه بزرگ ریلی را مد نظر قرار دادن که یکی از آنها پروژه ریلی کرمان به سیرجان حدود 200 کیلومتر است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه بسیار مهمی است و اولین پروژه‌ای است که بصورت مشارکت با بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این پروژه حدود هزار میلیارد تومان هزینه دارد که 35 درصد آن دولت و 65 درصد نیز توسط بخش خصوصی تامین می‌شود.

آخوندی با اشاره به اینکه پروژه بم جیرفت به سمت جاسک بسیار مهم است بیان کرد: در خلیج فارس دو بندر بسیار بزرگ داریم  و باید خارج از خلیج فارس و در دریای عمان بتوانیم بندر بزرگ داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر بندر جاسک فعال شود باید بتواند به سمت مرکز کشور خط ریلی داشته باشد افزود: این خط ریلی از جاسک شروع شده و به جیرفت می‌رسد.

آخوندی با بیان اینکه  در حال حاضر بحث بم به جیرفت کارهای طراحی آن شروع شده و مراحل نهایی آن درحال انجام است اظهارداشت: از جیرفت به جاسک نیز طراحی آن انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: طول این خط ریلی  94 کیلومتر است که اختلاف ارتفاع ما بسیار زیاد است در بحث ریلی نمی‌توانیم اختلاف زیادی داشته باشیم و مهندسین در حال طراحی این پروژه هستند.

انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر