کد خبر: ۶۴۲۲۸۱۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱

سرپرست فرمانداری نیر از کاهش ۹۰ کیلومتری مسیر اردبیل به تهران نسبت به مسیر سرچم خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، مهدی بخشی، سرپرست فرمانداری نیر با اشاره به اقدام های انجام شده در حوزه راهسازی این شهرستان گفت: جاده روستای کریق به روستای آرموداغ در 2 استان اردبیل و آذربایجان شرقی از ویژگی های ناهمواری و توپوگرافیکی بسیار مطلوب برای ارتباط 2 استان و زنجان برخوردار است و فاقد گردنه های سخت گذر ؛ سراشیبی ها تند ؛ پیچ و خم های زیاد بوده و به همین علت به ابنیه فنی مانند پل و تونل نیاز ندارد.

وی اظهار کرد: مجموع فاصله این راه از سه راهی روستای کورعباسلوی نیر تا میانه 20 کیلومتر است که با پیگیری های انجام شده تاکنون پنج کیلومتر از آن در حوزه نیر آسفالت و مقداری نیز در حوزه میانه زیرسازی و آسفالت شده است.

سرپرست فرمانداری نیر ادامه داد: این راه به دلایلی که اشاره شد بسیار اقتصادی است و با بهره برداری از آن که انتظار می رود تا سال 1398 عملی شود مسیر اردبیل به تهران 90 کیلومتر نسبت به مسیر سرچم کاهش می یابد.

بخشی همچنین گفت : جاده نیر - کوراییم بازسازی شده و قرار است راه ارتباطی کوراییم و خلف لو که ارتباط مستقیم این بخش با جاده سرچم را فراهم می کند آسفالت گردد.

وی با اشاره به خدمات ارایه شده هبه روستاهای این شهرستان گفت: 90 درصد از 101 روستای شهرستان نیر از گاز طبیعی بهره مند شده اند.

به گفته بخشی، در بیش از 70 درصد از روستاهای نیر دست کم یک قسمت از طرح هادی اجرا شده و در مجموع هم به خاطر اجرای این طرح ها و هم بازسازی و مقاوم سازی منازل روستایی پس از زلزله ویرانگر دهم اسفند 1375 روستاهای این شهرستان از نظر ساختمان واحدهای مسکونی و وضعیت عمرانی به شکل نسبی در شرایط خوب قرار دارند.

انتهای پیام/ح

بهره مندی خانوارهای روستایی از گاز طبیعی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر