کد خبر: ۶۴۲۲۹۷۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
با صرف هزینه 5/4 میلیارد تومانی:

مدیر منطقه 2 شهرداری همدان از پیشرفت 92 درصدی پیاده راهسازی خیابان اکباتان با هزینه 5 میلیاردی خبر داد.

92درصد پیشرفت فیزیکی پیاده راه سازی اکباتان     به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،  رضا ابرارخرم مدیر منطقه 2 شهرداری همدان از پیشرفت 92 درصدی پیاده راهسازی خیابان اکباتان خبر داد و گفت: نزدیک 5 میلیارد تومان برآورد اجرایی این پروژه بوده که تاکنون 4 میلیارد و 500 میلیون تومان برای آن هزینه شده است.

 وی با اشاره به اینکه اکباتان 640 متر طول و 25 متر عرض دارد، اظهار کرد: خوشبختانه روند اجرای پروژه پیاده‌راه‌سازی این خیابان مطلوب بوده و تاکنون 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ابرار خرم با اشاره به اینکه نزدیک 5 میلیارد تومان برآورد اجرایی این پروژه بوده که تاکنون 4 میلیارد و 500 میلیون تومان برای آن هزینه شده است، افزود: این میزان اعتبار تنها برای کف‌سازی خیابان اکباتان بوده است.

مدیر منطقه 2 شهرداری همدان با اشاره به اینکه با توجه به روند کاری پروژه و امکان ایجاد برخی تغییرات، هزینه اجرای پروژه چند درصدی افزایش خواهد داشت، تصریح کرد: این پروژه تا یک ماه دیگر تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی درباره راه دسترسی آهن‌فروشان مستقر در خیابان اکباتان نیز بیان کرد: یکی از مشکلات ما در این خیابان صنف آهن‌فروشان بود که با همکاری مسؤولان قسمتی آماده‌سازی شده و راه دسترسی از کنار پارکینگ منطقه باستانی هگمتانه ایجاد می‌شود و دیگر وارد پیاده‌راه اکباتان نخواهند شد.

ابرارخرم درباره تعیین تکلیف دست‌فروشان پیاده‌راه اکباتان نیز گفت: بعد از اجرای کار، ساماندهی دست‌فروشان یکی از مهمترین اقدامات شهرداری خواهد بود؛ چراکه این پیاده‌راه باید سامان مناسبی برای استفاده گردشگران و شهروندان داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید امنیت اجتماعی و رفت و آمد مردم را تأمین کرد، گفت: این پروژه در حوزه گردشگری و اقتصادی این منطقه تأثیرگذار است و اصناف به همین منظور کمک دارند.

مدیر منطقه 2 شهرداری همدان سنگ‌فرش به کار گرفته شده در پیاده‌راه اکباتان را از نوع سنگ‌فرش پیاده‌راه بوعلی دانست و گفت: با اجرای سنگ‌فرش در پیاده‌راه اکباتان و با اجرای کامل پروژه امکان تردد خودروهای امدادی از اورژانس، آتش‌نشانی  وجود دارد.

وی با بیان اینکه در کنار مجریان طرح، ناظران شهرداری هم فعال هستند، افزود: استقبال و همکاری کسبه منطقه بسیار خوب بود و این اقدام آنها ارزشمند بوده و قابل تقدیر است.

مدیر منطقه 2 شهرداری همدان تصریح کرد: پیاده‌راه‌سازی یکی از ملزومات جذب گردشگر در شهرهای گردشگرپذیری همچون همدان است به خصوص در این زمینه اکباتان ظرفیت مطلوبی برای تبدیل شدن به پیاده راه گردشگری را داشت و این کار از زیرساخت‌‌های لازم برای جذب و حفظ گردشگر است.

انتهیا پیام/د.ا

پیاده راه اکباتان 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر