کد خبر: ۶۴۲۳۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
ونشیا در کنفرانس احزاب آسیایی؛

رئیس کمیته دائمی کنفرانس احزاب آسیایی گفت: پس از پیروزی انقلاب با ایجاد احزاب ایران توانست نقش مهمی در بوجود آوردن صلح ایفا کند.

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ونشیا رئیس کمیته دائمی کنفرانس احزاب آسیایی در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی و دومین کنفرانس ویژه راه ابریشم که از صبح امروز جمعه ۱۳ بهمن در سالن اجلاس سران برگزار شد، با بیان این که احزاب آسیایی قصد دارند از هم حمایت کنند، اظهار کرد: آنچه روشن است جمع شدن احزاب آسیایی در این زمان که نقطه عطفی است تا با همکاری‌های ایجاد شده مشکلات حل شود.

وی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی احزاب در ایران شروع به کار کردند به طوری که امروز ایران می تواند نقش مهمی در به وجود آوردن صلح ایفا کند، از این رو جمهوری اسلامی می تواند با حضور احزاب آسیایی به صلح جهانی کمک کند.

رئیس کمیته دائمی کنفرانس احزاب آسیایی در بخش دیگری از سخنانش به توافق هسته ای ایران بیان کرد: 12 سال مذاکرات زیادی برگزار تا در نهایت منجر به توافق هسته ای شد و امروز نیز باید اعلام کرد ایران در زمینه هسته ای به تعهدات خود عمل کرده است و در این زمینه رئیس جمهور "روحانی" و مقامات ایران مدیریت های خوبی انجام دادند.

ونشیا اضافه کرد: کشور چین نشان داده که می تواند نقش اصلی را در تنش های غرب آسیا انجام دهد و این نشان دهنده آن است که ما با هم می توانیم مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: راه ابریشم از ایران می گذرد به هیمن جهت در نشستی که در حال برگزاری است می تواند پیرامون این موضوع که منجر به صلح پایدار و توسعه اقتصادی می شود بحث وتبادل نظر کرد.

رئیس کمیته دائمی کنفرانس احزاب آسیایی براین باور است، در عصر جدید با مشکلاتی مواجه هستیم و مقامات ارشد ایران هم نظرات خود را دراین باره ارائه کرده اند. ما معتقدیم باید باب گفتگو باز شود.

ونشیا با تاکید براینکه در منطقه عربستان سعودی نماینده اهل تسنن و ایران نماینده اهل تشیع است، اظهارداشت: به اعتقاد ما این دو کشور می توانند مذاکرات اولیه را با هم انجام دهند تا جدایی بین آنها از بین برود و نزدیکی بوجود آئید براین اساس امیدواریم برای رسیدن به صلح کشور ایران و عربستان دور میز مذاکره بنشینند تا به صلح دست یابند.

وی یادآورشد: جدایی هایی در تاریخ رقم خورد پس تجربه نشان می دهد برای صلح پایدار لازم است مذاکرات طولانی مدت میان کشورها رقم بخورد.

رئیس کمیته دائمی کنفرانس احزاب آسیایی در پایان سخنانش گفت: هم اکنون شاهد تجمع احزاب آسیایی هستیم، امیدورایم به توافق جمعی دست یابیم تا بدین وسیله مشکلات حل شود.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر