کد خبر: ۶۴۲۳۶۵۰
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴

امام جمعه خرمشهر گفت:بهبود سیستم مدیریت در کشور برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ضروری است.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان؛موسوی فرامام جمعه خرمشهر در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه برای رفع مشکل اقتصاد باید به جنگ تحریم ها رفت، گفت: بهبود سیستم مدیریت در کشور برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ضروری است زیرا سوء مدیریت یکی از موانع موجود دراین مسیر است.

حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فر افزود: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در بحث اشتغال و کارآفرینی در 24 بند و هفت محور اصلی از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است.

وی با بیان اینکه ساختارها در کشور باید اصلاح شود، گفت: اولین محور اصلی اقتصاد مقاومتی در بحث اشتغال و کارآفرینی حمایت از تولید ملی و مردمی کردن اقتصاد است و دولتی بودن اقتصاد جز آفت و آسیبی بیش نیست.

امام جمعه خرمشهر، حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان، افزایش بهره وری ، مدیریت و اصلاح الگوی مصرف را از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی در بحت اشتغال و کارآفرینی دانست و افزود: به رغم مدیریت فرهنگ دینی در اصلاح الگوی مصرف ولی متاسفانه در زمینه های مختلف اسراف در بین مردم وجود دارد.

حجت الاسلام موسوی فر، اصلاح زیرساخت ها را از دیگر اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: چرخه اقتصاد در ایران اسلامی می تواند یک اقتصاد پویا و شکوفا داشته باشد.

وی نقش بانک ها در اقتصاد مقاومتی مهم دانست و افزود: نظام بانکی در جهت نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی باید گام های موثری بردارد و زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کند.

امام جمعه خرمشهر ، گفت: به منظور حمایت از تولید ملی و حمایت از اقشار کم درآمد با هدف اشتغال پایدار پرداخت تسهیلات کم بهره بانکی و محدود کردن واسطه ها از دیگر مواردی است که در تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

حجت الاسلام موسوی فر، افزود: وظیفه دولت ایجاد بانک اطلاعاتی مشاغل در سامانه کسب و کار و برطرف کردن خواسته های متقاضیان است.

وی جذب سرمایه گذار را از وظایف مسئولین دستگاه اجرایی دانست و گفت: مسئولین دستگاههای اجرایی سرمایه گذاران را پشت درهای بسته نگه ندارند و برای رسیدگی به کارهای آنها تلاش کنند.

انتهای پیام /د

برگزاری نمازجمعه خرمشهر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر