کد خبر: ۶۴۲۳۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
نجفی در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان:

شهردار تهران گفت: شورای شهر مرجع تصویب بودجه شهرداری است و ملاک ما نیز شورای شهر است.

ملاک ما درباره بودجه مصوبه شورای شهر است/ شهرداری تهران در روزهای برفی در حد توانش کار کردبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدعلی نجفی شهردار تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان درباره انتقاد کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی از بودجه شهرداری، گفت: چند سال است از حزب کارگزاران استعفا داده ام و گاهی برای مشورت در شورای عالی حزب دعوت می شوم و به ندرت حضور پیدا می‌کنم.

وی افزود: افراد نظرات مختلفی دارند. آقای کرباسچی هم متخصص و کارشناس بودجه است و در مورد آن صحبت کرده و اشکالی هم ندارد.

شهردار تهران در پاسخ به اینکه کرباسچی گفته بودجه بر اساس نیاز مردم بسته نشده است، گفت: اشتباه می کنند، باید شورای شهر که مرجع تصویب بودجه است نظر بدهد و ملاک ما مصوبه شورای شهر است.

نجفی درباره شایعه استعفای خود از شهرداری گفت: این شایعه را همین الان ساختید؟

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در مورد انتقاداتی که نسبت به عملکرد شهرداری در مدیریت برف اخیر مطرح است، بیان کرد: صبح یکشنبه که روز بعد از برف بود، تمام خیابان های اصلی تهران باز بود. بیشتر از این شهرداری باید چه اقدامی انجام می داد؟

وی با اشاره به اینکه این برف وضعیت ویژه ای داشت، 28 ساعت مداوم بارید که در طول سال های اخیر بی سابقه بوده است، تصریح کرد: حجم بارش، سرعت آن و میزان برودت هوا زیاد بود و برف به سرعت تبدیل به یخبندان شد.

نجفی یبان کرد: شهرداری آنچه را که در توان داشت، انجام داد، حتی در مواردی هم به وزارت راه در ارتباط با فرودگاه مهرآباد و بخشی از جاده تهران – قم و تهران – کرج کمک کرد.

شهردار تهران افزود: گاهی مسائلی خارج از اراده شهرداری یا هر دستگاه دیگری است. مثلا جاده به سمت کهریزک بسته بود و کامیون های حمل زباله نمی توانستند رفت و آمد کنند.

شهردار تهران اظهار کرد: کشور ما بویژه شهر تهران از نظر امکانات خیلی ضعیف تر از شهری است که برای حدود 10 میلیون ساکن آماده شده باشد. بنابراین مشکلات وجود دارد. همه باید بسازیم و تلاش کنیم که تدریجی امکانات و قدرت مدیریت را افزایش دهیم.

نجفی تاکید کرد: در این زمینه هم همکاری مردم بسیار مهم است آنان در حد قابل قبولی همکاری کردند اما فکر می کنم در مواردی مانند برف های سنگین از نوع امسال باید تلاش کنیم، از مردم کمک بیشتری بگیریم.

وی درباره مدیریت بحران و اینکه در وضعیت اخیر بیشتر شاهد بحران مدیریت در وظایف سازمان ها بوده ایم، افزود: در مورد موضوع برف هیچ تداخل کاری وجود نداشت. پلیس راهور و شهرداری هر کدام وظایف خود را به خوبی انجام دادند.

شهردار تهران با بیان اینکه فقط روزهای اول و دوم مقداری مشکل داشتیم، تصریح کرد: این مشکل با سرعت مرتفع شد، در شب اول حدود 7 هزار نفر را اسکان دادیم و این از افتخارات شهر تهران و نظام جمهوری اسلامی است که با وجود سرمای هوا و برف سنگین حتی یک مورد یخ زدگی در خیابان ها در تهران و سایر شهرها گزارش نشد.

وی تصریح کرد: در عین حال که باید اشکالات و ضعف ها را بررسی کنیم باید نقاط قوت را هم ذکر کنیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر