کد خبر: ۶۴۲۳۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
کاویانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

مدیرعامل صندوق پنبه گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال تولید پنبه تصفیه شده قابل عرضه به صنایع نساجی، به ۵۰ هزارتن برسد.

تولید پنبه به 50 هزارتن می رسد/ خوداتکایی 100 درصدی پنبه مستلزم برنامه ریزی منسجممحمدحسین کاویانی مدیرعامل صندوق پنبه در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ضرورت خرید توافقی پنبه، اظهار کرد: خرید توافقی پنبه بر افزایش کیفیت و تولید تأثیر بسزایی دارد؛ در حالیکه با خرید تضمینی و تحویل محصول همراه با ناخالصی از سوی کشاورزان به دولت، کیفیت پنبه داخلی کاهش می‌یابد.

وی افزود: از مجموع 124 هزار و 550 تن وش تحویلی به کارخانه‌های پنبه پاک‌کنی، حدود 50 هزارتن از این میزان توسط سازمان تعاون روستایی از کشاورزان استان‌های گلستان، فارس، اردبیل و برخی از شهرهای خراسان خرید تضمینی شده است.

کاویانی درباره آخرین وضعیت تولید پنبه در سال زراعی 95-96 گفت: بنا بر آخرین آمار، 124 هزار و 550 تن وش پنبه به کارخانه های پنبه پاک کنی مجاز تحویل داده شد که انتظار می رود این میزان تا پایان فصل به 160 هزارتن برسد.

مدیرعامل صندوق پنبه ادامه داد: تا کنون از مجموع 124 هزار و 550 تن وش پنبه ، حدود 30 هزارتن پنبه تصفیه شده قابل عرضه به صنایع نساجی تولید شد که پیش بینی می شود تولید پنبه امسال به 45 تا 50 هزارتن برسد.

وی واردات پنبه از ابتدای فروردین تا دی ماه را 56 هزارتن اعلام کرد و افزود: 20 هزارتن از این میزان همزمان با فصل برداشت تولید داخل وارد شد که مورد انتقاد کشاورزان قرار گرفت.

کاویانی نیاز سالیانه صنایع نساجی را یکصد هزار تن پنبه اعلام کرد و گفت: با توجه به تولید داخل در طول سال باید 50 هزارتن نیاز صنایع از طریق واردات تامین شود.

 به گفته این مقام مسئول، با توجه به پتانسیل موجود با برنامه ریزی منسجم به سهولت امکان تامین نیاز صنایع نساجی در کشور وجود دارد.

انتهای پیام/

واردات 20 هزارتن پنبه همزمان با فصل برداشت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر