کد خبر: ۶۴۲۴۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶

فرماندار بویراحمد گفت: به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ،93طرح عمرانی و اقتصادی افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

افتتاح و کلنگ زنی 93 طرح عمرانی و خدماتی دربویراحمدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ؛ شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد گفت: از این تعداد 90 طرح با اعتباری بیش از 762 میلیاردو 588 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

وی طرح‌های قابل بهره برداری را در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های شبکه برق، آب، بهداشت، مسکن، کشاورزی، صنعت و آموزش مناطق شهری و روستایی ذکر کرد.

کناری ابراز کرد: 28 مورد از طرح های افتتاحی این شهرستان اقتصادی است که 322 میلیاردو 810 میلیون ریال برای اجرا آنها هزینه شده است.

وی تعداد طرح های افتتاحی در بخش عمرانی شهرستان بویراحمد را 62 مورد ذکر کرد و گفت: هزینه اجرای این طرح ها 439میلیاردو 778 میلیون ریال بوده است.

فرماندار بویراحمد گفت: شمار اشتغالزایی طرح های عمرانی و اقتصادی این شهرستان 855 نفر است.

وی تصریح کرد: از این تعداد طرح ها افتتاحی 18 مورد در بخش کشاورزی بااعتبار 169 میلیاردو 540 میلیون ریال، 23 طرح با اعتباری بیش از 23 میلیاردو 731 میلیون ریال در زمینه زیر ساخت های برق، 13 طرح با 256 میلیاردو 410 میلیون ریال در بخش صنعت و معدن، سه طرح با اعتبار 62میلیاردو 327 در بخش آبرسانی به روستاها و هفت طرح با اعتبار بیش از یک میلیاردو 540 میلیون ریال در زمینه ساماندهی گلزار شهداست.

کناری افزود: به نمایندگی از این طرح ها ،هفت طرح عمرانی و اقتصادی امروز شنبه افتتاح شد.

وی ادامه داد: این طرح ها شامل بهسازی و آسفالت راه کر کلاغ نشین و مور صفا و تلخدان و چشمه سرخ و چشمه پهن پازنان، مدرسه سه کلاسه ابتدایی مور دراز، آریا پالایش دنا(انواع روغن بازیافتی موتور خودرو)، دبیرستان 12 کلاسه مادوان، آبرسانی به روستایهای گوشه و مزدک، احداث مخزن 2 هزارو 500 متر مکعبی بسنجان است.

وی تعداد طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده را سه مورد در بخش‌های مختلف ذکر کرد و گفت: 290میلیارد ریال اعتبار نیز برای اجرای این طرح‌های جدید تخصیص یافته است.

شهرستان بویراحمد با حدود 300 هزار نفر جمعیت، بزرگترین شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد است.

یاسوج با بیش از 140 هزار نفر جمعیت مرکز این شهرستان و استان کهگیلویه و بویراحمد است.

در دهه فجر امسال بیش از 358 طرح عمرانی و اقتصادی با سرمایه گذاری 2 هزار و 270 میلیارد ریالی در مناطق مختلف این استان افتتاح یا کلنگ زنی می شود.

انتهای پیام/ش

افتتاح هفت طرح عمرانی و اقتصادی در یاسوج

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر