کد خبر: ۶۴۲۴۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: هزار پرونده قضائی در استان خراسان شمالی به مصالحه منجر شد .

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛ سرهنگ حیدر اقبالی مطلق معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت : از 2 هزار و 29 پرونده قضائی استان خراسان شمالی بیش از هزار  پرونده به مصالحه منجر شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره اینکه در سال جاری 2 هزار و 29 پرونده قضائی در زمینه مشکلات خانوادگی و حقوقی که جنبه کیفری ندارند به دوایر اجتماعی کلانتری های سطح استان ارجاع شده است، گفت: از این میان تعداد یک هزار و 756 پرونده منجر به مصالحه شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 87 درصد افزایش داشته است.

سرهنگ اقبالی مطلق یاد آور شد: با همکاری شهرداری مرکز استان نیز اتوبوس مهر و دوستی راه اندازی شده که تیم کارشناسان این معاونت به صورت 2 نفره در مناطق حاشیه ای شهر اعزام می شوند و خدمات مشاوره ای را به صورت رایگان به مردم ارائه می نمایند.

وی افزود: کارشناسان این معاونت با حضور در مراکز آموزشی در حوزه خدمات اجتماعی، مطالبی را به دانش آموزان، اولیاء و گروه های هدف ارائه می نمایند.

 وی با اشاره به اینکه در مناسبت های مختلف از گروه های تئاتر درمانی نیز استفاده می شود، افزود: در مناسبت های ویژه از قبیل هفته ناجا و ایام نوروز با راه اندازی گروه تئاتر درمانی، یکی از آسیب های مبتلابه استان به صورت نمایشی به مردم عزیز ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی و ماهواره ای با راه اندازی کانال تلگرامی اخبار پلیسی و هشدار های انتظامی بارگذاری و به مردم ارائه می شود، یاد آور شد: در بخش ارتباط با مطبوعات و حوزه رسانه ای، برنامه رادیویی 110 ثانیه با پلیس تولید شده که از این طریق مطالب آموزشی، هشداری و اخبار پلیسی به مردم ارائه می شود.

سرهنگ حیدر اقبالی مطلق در پایان با تقدیر و تشکر از مشاوران و مددکاران سطح استان در راستای ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به صورت دلسوزانه، ارتقاء سرمایه اجتماعی پلیس را در برقراری ارتباط مستمر با مردم دانست.

انتهای پیام/آ

ارجاع بیش از 2 هزار پرونده به دوایر اجتماعی کلانتری های خراسان شمالی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر