کد خبر: ۶۴۲۴۴۸۰
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از افتتاح و کلنگ زنی ۱۶ طرح در حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی در ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از گرگان؛ ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: از جمله طرح‌های قابل افتتاح در این ایام اقامتگاه سنتی خزر با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۲۹ نفر در شهرستان گمیشان، اقامتگاه سنتی سعیدی نژاد با اعتبار ۸۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۱۱ نفر در شهرستان گمیشان، طرح مرمت پل تاریخی آق قلا با اعتبار بالغ بر ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، تالار پذیرایی آلماگل درروستای قربان آباد شهرستان آق قلا با اعتبار بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال با اشتغال زایی ۸ نفراست.

وی افزود: همچنین مرکز تخصصی حصیر بافی با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال با اشتغالزایی ۱۰ نفر در روستای مهتر کلاته کردکوی، مرکز تخصصی صنایع دستی - گلیم بافی با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۱۵ نفر در روستای آلو کلاته کردکوی، مرکز خلاق نساجی سنتی با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۶ نفر در موزه امیر لطیفی گرگان و اقامتگاه سنتی ترکمن اوی خالد نبی با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۳۶ نفر در شهرستان کلاله -خالدنبی در این ایام افتتاح خواهد شد.

کریمی اضافه کرد: طرح‌های قابل کلنگ زنی در سطح استان طرح آماده سازی زیر ساخت‌های گردشگری تنگه چهل چای مینودشت با اعتبار ۴ هزار و ۹۳۰ میلیون ریال، آماده سازی زیر ساخت‌های گردشگری محور فارسیان - سنگ فرش مسیر آبشار گالیکش با اعتبار ۳ هزار و ۵۶۲ میلیون ریال و آماده سازی زیر ساخت‌های گردشگری باغ تاشته شهرستان رامیان با اعتبار ۴ هزار ۳۳۵ میلیون ریال است.

وی در ادامه گفت: همچنین آماده سازی زیر ساخت‌های گردشگری در روستا‌های دارای هدف گردشگری - جعفرآباد گرگان با اعتبار یک هزار میلیون ریال، آماده سازی مجموعه گردشگری توسکستان با اعتبار ۲ هزار و ۲۰ میلیون ریال، ایجاد زیر ساخت‌های منطقه گردشگری زاو شهرستان کلاله با اعتبار یک هزار میلیون ریال و ساماندهی مجموعه گردشگری تالاب آلما گل گنبد کاووس با اعتبار ۶ هزار ۴۵۰ میلیون ریال در دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد.

کریمی همچنین به کلنگ زنی سه طرح شاخص و بزرگ در ایام الله فجر اشاره کرد و افزود: کلنگ زنی طرح تله کابین علی آباد کتول با میزان سرمایه گذاری ۷۹۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۶۲ نفر، طرح هتل پنج ستاره شرکت نسیم گرگان زمین با میزان سرمایه گذاری ۶۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۰۰ نفر و طرح آرمان طبیعت در شهرستان بندرگز با میزان سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹۸۲ نفر نیز در این ایام انجام می‌شود.

وی گفت: در این ایام نمایشگاه‌هایی از توانمندی‌های هنرمندان صنایع دستی همزمان در ۱۴ شهرستان استان و همچنین نمایشگاه‌های مشاغل خانگی در روستا‌های هدف گردشگری برگزار خواهد شد.

کریمی در پایان اضافه کرد: اجرای برنامه‌های دهه فجر در راستای توسعه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان است و امید است با اجرایی شدن این طرح‌ها زمینه‌های توسعه و رونق استان بیش از پیش فراهم آید.

انتهای پیام/ق
 

افتتاح طرح های میراث فرهنگی در دهه فجر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر