کد خبر: ۶۴۲۴۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌های گاز رسانی ۷۸۴۹ خانوار روستایی به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ؛ رحمان خادم مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از خدمات و دستاوردهای بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی ایران بحث گاز رسانی همه روستاها و شهرهای کشور است، اظهار کرد: گاز‌رسانی به روستاها برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها یکی از ابعاد مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور، اقدامی بزرگ با هزینه‌های فراوان است که برای تحقق آن باید مسائل مختلفی از جمله حفظ محیط زیست، صرفه اقتصادی، رفاه مردم و اجرای صحیح قانون در نظر گرفته شود.

خادم با بیان اینکه خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به روستاییان عزیز از اولویت‌های دولت دوازدهم است گفت: بهره‌مندی روستائیان عزیز از نعمت گاز نقش مثبت و ویژه‌ای در رفاه و آسایش مردم و شکوفایی اقتصاد روستایی دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید گام‌های ارزنده‌ای در زمینه گازرسانی به روستاها برداشته شده، به گونه‌ای که هم اکنون ۷۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

خادم گفت: هم اکنون گازرسانی به ۱۸۰ روستای استان در حال اجرا است که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۷۸۴۹ خانوار روستایی به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند.

وی با بیان اینکه پروژه بزرگ گازرسانی به به دو شهر قلعه رئیسی و دیشموک از برنامه‌های مهم دولت و از مطالبات اساسی مردم است ،از افتتاح فاز اول گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک در دهه فجر خبر داد و گفت: با بهره‌برداری کامل از این پروژه تعداد ۱۸۲ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با گاز رسانی به مجموعه روستاهای بخش سادات محمودی شهرستان دنا نیز گفت: با کلنگ‌زنی این طرح گاز رسانی، روستاهای کله گه، دوراه غماشکه، سرسور، سرتل دینگو، گلچهرآباد، پشت چاه و دزدک از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

خادم خاطرنشان کرد: این طرح با اجرای حدود ۱۶۵۹۲ متر شبکه پلی اتیلن به روش pc عملیاتی خواهد شد.

وی اعتبار این پروژه را بالغ بر ۱۴ میلیارد و چهارصد میلیون ریال برآورد کرد و گفت: جمعیت تحت پوشش این پروژه ۱۱۳۹ نفر در قالب ۲۷۷ خانوار است که با افتتاح آن این تعداد خانوار از نعمت داشتن گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنانش از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به مجموعه روستاهای شیتاب و مونه لنده با اجرای ۱۷ کیلومتر شبکه گذاری پلی اتیلن ، مجموعه روستاهای تل چگاه باشت و دلی خلیفه با اجرای ۴۸کیلومتر شبکه گذاری پلی اتیلن ،دلی سیر علیا و سفلی سرفاریاب با اجرای ۲۵ کیلومتر شبکه گذاری پلی اتیلن در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: برای اجرای طرح گازرسانی به این روستاها اعتباری قریب به ۷ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی گفت: گازرسانی به مجموعه روستاهای کت بهمئی با ۴۰ کیلومتر شبکه گذاری و روستاه‌های دهستان چین شهرستان بویراحمد با ۱۲ کیلومتر شبکه گذاری در دست اجراست که طبق برنامه پیش بینی شده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۸۱ روستا در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند گفت: برنامه ریزی برای گاز رسانی به ۳۰۲ روستای دیگر در استان در حال اجراست که پیش بینی می شود به مرور تا سال ۹۸ از نعمت گاز برخوردار شوند.

خادم تعداد خانوار بهره‌مند شده از گاز طبیعی در استان را ۱۷۸۳۹۷ خانوار ذکر کرد و گفت: از این تعداد خانوار ۱۲۵۰۱۸ خانوار آنها شهری و ۵۳۳۷۹ خانوار روستایی است که ۷۵ درصد روستاههای بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: دولت تدبیر وامید همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی و گسترش عدالت اجتماعی، همه زیرساخت‌های لازم برای توسعه گازرسانی به روستاها و شهرها را فراهم کرده و نسبت به دولت‌های قبل، در عملیات گازرسانی پیشرو بوده است.

وی با اشاره به اینکه اراده دولت تدبیر وامید بر گازرسانی به همه روستاهاست تا به آرمانهای امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارائه بهترین خدمات به دورترین و محرومترین نقاط کشور عمل کند.

خادم جلوگیری از قاچاق سوخت، حفاظت از منابع طبیعی منطقه، ایجاد بستر مناسب برای گازرسانی به صنایع محلی و گردشگری در منطقه، کاهش نرخ مهاجرت به شهرها و جلوگیری از حاشیه‌نشینی شهری را از اهداف اجرای پروژه‌های گازرسانی به روستاها برشمرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان ضمن تبریک مجدد دهه پرفروغ فجر تامین آسایش مردم را از وظایف مهم دولتها بر شمرد و خاطرنشان کرد: پرسنل خدوم شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد از همه ظرفیت‌ها و امکانات در راستای گازرسانی به خانوارهای شهری و روستایی در اقصی نقاط استان تلاش می‌کنند تا بستری مناسب را برای رفاه وآسایش مردم بیش از پیش فراهم نمایند.

انتهای پیام/ش

گازرسانی به روستاها دستاورد انقلاب اسلامی و مصداق تحقق اقتصاد مقاومتی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر