کد خبر: ۶۴۲۴۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷

استاندار کرمانشاه از سفر قریب الوقوع رییس جمهور برای افتتاح برخی از پروژه‌های استان و بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه  از افتتاح 1308 طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال خبر داد و بیان کرد: از این تعداد 611 پروژه عمرانی و 697 طرح اقتصادی هستند.

استاندار کرمانشاه همچنین از سفر قریب الوقوع رییس جمهور برای افتتاح برخی از این پروژه ها و بازدید از مناطق زلزله زده استان خبر داد و  بیان  کرد: فعلا تاریخ دقیق این سفر مشخص نیست، اما حتما این سفر انجام می‌شود.

وی افزود: از مجموع 402 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان 280 میلیارد تومان بصورت نقد و مابقی بصورت اسناد است که در سفر نوبخت رییس سازمان برنامه و بوجه درخواست کردیم که این اسناد تبدیل به پول نقد شود و این هنر مدیران استان است که این اعتبارات را تا 31 تيرماه سال آینده جذب کنند.

بازوند گفت: همچنین 96 میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری جذب کردیم که با این اعتبارات به سرمایه گذاری در حوزه اشتغال کمک می‌کنیم.

وی از وجود 125 هزار نفر بیکار در استان خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر این سالانه 7500 تا 8000 نفر بیکار دیگر به این تعداد افزوده می‌شود.

وی افزود: باید با برنامه ریزی مانع ورود بیکار جدید به آمار بیکاران موجود شویم و از طرفی سالانه تعدادی از این دپوی بیکاری را جذب کنیم.

بازوند اولین گام موثر در رفع معضل بیکاری استان را بهبود فضای کسب و کار عنوان کرد وافزود: متاسفانه نرخ بالای بیکاری مانع سرمایه گذاری در استان است، زیرا برداشت سرمایه گذاران از این نرخ بالا فضای نامناسب کسب و کار استان است و آنها را از سرمایه گذاری در استان منصرف می‌کند.

بازوند افزود: فضای کسب و کار موارد زیادی را شامل می‌شود و در کنار بحث فرهنگ کار استان، بروکراسی اداری، سیستم بانکی و استعلامات را نیز شامل می‌شود که باید همه اینها بهبود یابد و مشکلات آن رفع شود.

بازوند در ادامه در خصوص زمان رسیدن قطار به کرمانشاه و افتتاح این پروژه با بیان اینکه پروژه راه آهن کرمانشاه مراحل آخر را می‌گذراند، گفت: حق را به مردم و افکار عمومی می‌دهیم که به این پروژه انتقاد داشته باشند.

وی افزود: اینکه 50 مرتبه وعده افتتاح یک پروژه داده شود و افتتاحی صورت نگیرد، واقعا افکار عمومی را شاکی می‌کند.

استاندار کرمانشاه  بیان کرد: در زمینه افتتاح راه آهن ملایر-کرمانشاه مشکل اختلاف نظری است که وجود دارد، ما معتقدیم پروژه زمانی باید افتتاح شود که بلافاصله بعد از افتتاح مردم بتوانند از قطار استفاده کنند، اما مسئولین وزارت راه معتقدند در حال حاضر افتتاح انجام شده و در نهایت یک ماه یا دو ماه بعد سفرهای ریلی مردم آعاز شود.

بازوند افزود: نهایتا وزارت راه در این زمینه تا حدی قانع شده و تمام تلاشمان این است که تا پایان سال پروژه افتتاح شده و مردم کرمانشاه سفرهای نوروزی خود را با قطار انجام دهند.

وی با تاکید بر پیگیری این پروژه تا رسیدن به مرزخسروی گفت: زمانی سود اصلی این پروژه به استان می رسد که تا مرز خسروی و کشور عراق امتداد یابد.

استاندار پروسه تغییر مدیران را زمان بر دانست و افزود: اگر مدیری ناکارآمد باشد من باید پاسخگو باشم و قطعا زیر بار مدیران ناکارآمد نخواهم رفت.

استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه اعتقادی به بومی بودن مدیران ندارد گفت: ما به این نظر که مدیران انتخابی بومی باشند احترام می گذاریم، اما این کار هزینه برای استان خواهد داشت، زیرا توانمند شدن مدیران بومی زمان می‌خواهد.

وی افزود: قطعا از مدیران بومی توانمند استفاده خواهد شد، اما اینکه حتما همه مدیران بومی باشند بسیار کار را سخت می‌کند، زیرا کرمانشاه فرصتی برای آزمون و خطا ندارد.

وی تاکید کرد: مدیر بومی اولویت ما است، اما نه به قیمتی که نتواند ما را به هدف برساند.

وی افزود: ما نیاید خود را در حصار مدیران بومی قرار دهیم و این تفکر خوب نیست که مدیر غيربومي کرمانشاه نیاید و مدیر کرمانشاهی خارج از استان نرود، چه بسا مدیران غیربومی دلسوز تر باشند.

وی با بیان اینکه کارآمدی مدیران در انتخاب آنها دراولویت قرار دارد گفت: در انتصابات گرایشات سیاسی را لحاظ نمی کنیم، اما مطمئنا مدیرانی را انتخاب می کنیم که همسو با سیاست های دولت باشند.

وی با بیان اینکه تغییر مدیران غیرمنتظره نیست گفت: باید به عنوان استاندار تیم کاری خود راداشته باشم وتغییر مدیران امر طبیعی است و قطعا ملاک ما انتخاب مدیران کارآمد است.


انتهای پیام/ز

 

تغییر مدیران غیرمنتظره نیست

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر