کد خبر: ۶۴۲۷۳۴۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور گفت : بیکاری مهم‌ترین عامل اعتیاد در جوانان است.

بیکاری مهم‌ترین عامل اعتیاد در جوانان استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، محمد بیرجندی مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور در حاشیه جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر و تمامی سازمان‌های مرد نهاد در سراسر کشور موظف به رسیدگی به مقوله مهم اعتیاد هستند.

وی افزود: مبارزه با مقوله اعتیاد در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی قوی است و باید در این راستا تمام آسیب‌های موجود و اثرگذار به‌صورت ریشه‌ای شناسایی شود.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور تصریح کرد: فقر فرهنگی و عدم آگاهی و شناخت صحیح از عواقب و عوارض اعتیاد مهم‌ترین عامل این آسیب بزرگ اجتماعی است.

محمد بیرجندی گفت: تاکنون 140 کارگاه آموزشی و فرهنگی ویژه معتادان بهبودیافته در سراسر کشور اجرایی شده است.

وی اظهار داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌هایی که برای ایجاد اشتغال معتادان بهبودیافته مشارکت می‌کنند می‌توانند با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی از بانک‌ها اقدامی مؤثر در این راستا انجام دهند.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور افزود: بیکاری مهم‌ترین عامل اعتیاد در جوانان است و این آسیب اجتماعی زمینه ایجاد بسیاری از آسیب‌های دیگر را فراهم می‌کند.

محمد بیرجندی گفت : طرح‌های تشویقی برای ترک اعتیاد باید با برنامه‌ریزی درست و حساب‌شده در سراسر کشور اجرایی شود.

انتهای پیام / ق

طرح‌های فرهنگی مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور تقویت می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر