کد خبر: ۶۴۳۱۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷

سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان اعلام کرد که ایجاد «شورای رهبری افغانستان» به معنی خرابکاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است.

واکنش «شورای حراست و ثبات» به طرح آمریکا برای لغو انتخابات افغانستانبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان اعلام کرد که ایجاد «شورای رهبری افغانستان» به معنی خرابکاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است و ادامه کار حکومت وحدت ملی بدون برگزاری انتخابات هرج و مرج و بحران را در پی خواهد داشت.

«مسعود ترشتوال» سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان در نشست احزاب سیاسی و نمایندگان افغان درباره عواقب ایجاد شورای رهبری و طرح آمریکا برای تمدید دوره کاری حکومت وحدت ملی هشدار داد.

اخیرا مقامات آمریکایی در افغانستان تلاش می‌کنند تا با تشکیل شورای رهبری موسوم به «شورای قیادت افغانستان» ضمن جلوگیری از برگزاری انتخابات، مدت کاری حکومت وحدت ملی را به دوره پنج ساله تمدید کنند.

ترشتوال با اشاره به تلاش‌های کشورهای خارجی برای تشکیل شورای رهبری افغانستان تاکید کرد که هیچ جایگزینی برای انتخابات ریاست جمهوری در این کشور وجود ندارد و این شورا در قانون نیز جایگاهی ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد بحث شورای قیادت به معنای زیر پا گذاشتن انتخابات و اصول دموکراسی در افغانستان است. حکومت وحدت ملی حتی یک روز هم نمی‌تواند با چشم پوشی از برگزاری انتخابات از طریق شورای رهبری به کار خود ادامه دهد.

سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان هشدار داد که اگر دوره کاری حکومت وحدت ملی از هر طریقی به جز انتخابات حتی برای یک روز هم تمدید شود بحران و هرج و مرج افغانستان را فرا خواهد گرفت.

وی افزود: به دلیل نقص در انتخابات گذشته حکومت وحدت ملی روی کار آمد که از نظر قانونی با مشکل روبرو است و سبب بحران در این کشور شده است.

ترشتوال خاطرنشان کرد که بحران جاری در افغانستان به دلیل سیاست‌های نادرست حکومت وحدت ملی است زیرا دولت افغانستان سیاست حذف و تبعید رهبران سیاسی و ایجاد نفاق بین مردم را دنبال می‌کند.

وی گفت: هیچ کشور موفقی با اتکا به سفارت‌خانه‌های خارجی ساخته نشده است بلکه اتکا به مردم سبب موفقیت دولت‌ها می‌شود بنابراین حکومت وحدت ملی نباید حمایت چند سفارتخانه خارجی را به رخ مردم بکشد.

به نوشته تسنیم، مقامات آمریکایی اخیرا در دیدار و گفت‌وگو با تعدادی از رهبران سیاسی در افغانستان، خواسته‌اند تا شورای رهبری افغانستان دوره کاری حکومت وحدت ملی را به مدت پنج سال دیگر تمدید کند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر