کد خبر: ۶۴۳۷۸۹۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایرانیان در حوزه خوشنویسی از اولین مؤلفان بودند و زیباترین نوع آن را نیز ابداع کردند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، بهمن نامورمطلق شامگاه سه شنبه در نشست «نشانه‌شناسی خط و نقش در هنر معاصر» در اصفهان اظهار کرد: نشانه‌شناسی دانشی است که به چگونگی شکل‌گیری معنا می‌پردازد، این نشانه‌شناسی می‌تواند در بحث‌های مختلف باشد.

وی افزود: کار هنر این است که ما را از ملالت زندگی روزمره برهاند، هنر امکان بیان به ما می‌دهد و این بیان، بیانی است که دائماً باید متحول شود چرا که از ویژگی‌های آن بازسازی هنر است؛ برای تازگی مضامین، هنر خلق شده است.

معاون صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: در کشورهای اسلامی خط مقدس بوده است و کتاب آسمانی وجود دارد که نوشتار دارد و خوشنویسی شده است و نوشتار آن مقدس است، ایرانیان در حوزه خوشنویسی از اولین مؤلفان بودند و زیباترین نوع آن را نیز ایرانیان ابداع کردند.

نامورمطلق خاطر نشان کرد: هنر به ما امکان حرف‌هایی را می‌دهد که به شکل دیگری نمی‌توان مطرح کرد، هنر امکان پالایش و تخلیه شدن می‌دهد و یک ضرورت برای جامعه انسانی به حساب می‌آید.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر