کد خبر: ۶۴۳۸۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
مخبر دزفولی مطرح کرد؛

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حضور حماسی و پر شور مردم در ۲۲ بهمن به همه ما یادآوری می‌کند که باید همه توان خود را بیش از پیش در خدمت مردم به کار گیریم.

خدمت بیش از پیش به ملت؛ پیام حماسه 22 بهمنبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جلسه 102 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به حضور حماسی و پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: این حضور حماسی و پر شور به همه ما یادآوری می کند که باید همه توان خود را بیش از پیش در خدمت مردم به کار گیریم.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در تشریح اقدامات انجام شده در روند تدوین سند ملی زیست فناوری گفت: هم اکنون ویرایش هشتم این سند با جلب نظر همه دستگاه‌های مسئول در این زمینه برای تصویب تقدیم شده است.

وی افزود: در تدوین این سند با توجه به همه جوانب تلاش شده تا راهبردها و راهکارهای روشنی اتخاذ شود.

نگاه به موضوع زیست فناوری  باید جامع باشد

پس از سخنان ستاری اعضا به بحث و بررسی پیرامون مفاد سند ملی زیست فناوری پرداختند که اهم نظرات ارائه شده در این زمینه به شرح ذیل است:

لزوم دستیابی به جایگاه برتر در حوزه اخلاق زیست فناوری، توجه به ایمنی زیستی برای کشور، تلاش برای تجاری شدن محصولات زیست فناوری از طریق تخصیص منابع لازم، واگذار کردن برخی امور جزئی به ستاد مربوطه، نقش زیست فناوری در بهداشت و درمان و حفاظت محیط زیست و تأثیر پیشرفت ح‌های حوزه زیست فناوری بر بهبود تولیدات صنعتی.

مخبر دزفولی هم در این زمینه گفت: نگاه به موضوع زیست فناوری با توجه به حساسیت‌های موجود باید جامع باشد.

وی افزود: موضوع محصولات تراریخته که ذیل این حوزه است باید با نگاه علمی حل و فصل شود.

ادامه بررسی سند ملی زیست فناوری به جلسه آینده موکول شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر